Očekávání byla velká. Návštěva, o které více než polovina extraligy spíše jen sní, hnala svůj tým jako už tradičně vpřed a přála si úspěšný vstup do nové sezony.

Ale bohužel. Motor narazil na soupeře, který byl lepší a body si odvezl zaslouženě. O tom není sporu. I když domácím nelze upřít maximální snahu. „Vůbec jsme nehráli to, co jsme produkovali v posledních zápasech přípravy, kdy jsme bruslili, byli jsme agresivní a tlačili jsme se do branky. Nevím, jestli to bylo způsobené nervozitou z prvního zápasu, ale tohle vůbec nebyla naše hra," zlobil se trenér Motoru Petr Rosol.

Především první třetina byla v podání domácího celku hodně rozpačitá. „Chtěli jsme na soupeře vytvořit tlak a přitom jsme na jeho branku v první třetině vystřelili dvakrát, což je doma něco šíleného. Od toho se pak zápas odvíjel," bědoval po utkání Rosol.

Naděje na nějaký bodový zisk přesto žila ještě docela dlouho. Na začátku třetí třetiny za stavu 1:2 nastřelil nejlepší hráč domácího týmu Švihálek tyč. „Jihlava nás moc  do šancí nepouštěla, ale v tomto případě jsme tam měli prázdnou branku. Pokud bychom vyrovnali na 2:2, tak se zápas možná vyvíjel jinak. Ale bohužel. Na kdyby se nehraje a Jihlava vyhrála zaslouženě," sportovně uznal.

Od třetí třetiny stáhl domácí lodivod hru jen na tři útoky. Po prvním dějství o tom ještě neuvažoval. „Věřili jsme, že se to z naší strany trochu rozběhne. Že na hráče na začátku trochu dolehla atmosféra zápasu. Malinko se to zvedlo, vyrovnali jsme, ale pak jsme hned brzy po naší chybě dostali další gól. Proto jsme na tři útoky začali hrát až od třetí třetiny," vysvětlil.

Jihlava v pondělí na jihu Čech nedohrála utkání Regionálního poháru, které skončila za jasného vedení 7:1 pro Motor. Tentokrát Dukla ukázala svou druhou tvář. A bylo to v podstatně důležitějším utkání. Sebevědomý tým, silný na puku, pozorný v defenzivě. „Jsme spokojeni s výsledkem i s výkonem, který jsme na ledě předvedli. Klukům musím poděkovat. Oproti utkání, které jsme tady odehráli ve čtvrtek, jsme do toho tentokrát vstoupili úplně jinak," pochvaloval si jihlavský trenér Petr Vlk.

Výkon jeho svěřenců také nebyl bez chyb, ale výhru si zasloužili. „Udělali jsme několik hloupých faulů, i když jsme věděli, že domácí mají velice dobré přesilové hry. Kromě několika laxností to ale naše mužstvo zvládlo v defenzivě velice dobře," ocenil výkon svého týmu.

Vlk se přitom dušuje, že k oběma střetnutím na jihu Čech přistoupil jeho tým stejně. „Ve čtvrtek jsme před soupeřem nic neschovávali. Byl jsme opravdu tak špatní," usmál se. „Po tom utkání jsme s klukama ale samozřejmě mluvili. Především o ochotě pracovat pro tým."

Výborný výkon podal v brance Jihlavy Ondřej Kacetl, který přitom ve čtvrtek musel z branky už v 18. minutě po pěti inkasovaných brankách. Přesto dostal znovu přednost před zkušeným Sáblíkem. „O výměně brankářů jsme vůbec neuvažovali," odmítl Vlk.