V druholigovém derby mezi David servisem a Pískem se dvakrát trefil českobudějovický útočník Marek (a neproměnil trestné střílení), jenž zahájil sezonu v Písku, jeden gól si hosté kuriózně dali sami do opuštěné branky, přesto derby dopadlo lépe pro mužstvo od Otavy…

Servismani si do 19. min. vypracovali dvoubrankové vedení, o které ale zase přišli. Písek skóroval na konci první třetiny, na začátku druhé - a začínalo se od nuly. Ve 27. min. Pašek poprvé v zápase dostal hosty do vedení, které mohl ještě navýšit Kapka, ale Spáčil ukázal jeden z lepších zákroků a pokus vykopl betonem.

V polovině zápasu ukradl soupeři v jeho třetině puk Zayml, předal jej Zichovi a Marek trestal - 3:3. David servis pak přečkal půlminutové oslabení tří proti pěti, jenže na konci třetiny, pouhých 0,6 vteřiny před sirénou, inkasoval, a ve třetí části tak musel dotahovat.

Vyrovnání Písečtí kuriózně zařídili sami, když při avizovaném vyloučení Zaymla Hauser opustil klec. Za něj skočil na led šestý hráč a hosté rozehráli přesilovou situaci u vlastní branky tak nešťastně, že si smolař zápasu Vlček dal vlastní gól! "To jsem ještě nezažil," kroutil po utkání udiveně hlavou kapitán Písku Pavel Procházka.

Nakonec tento moment hosty mrzet nemusel. Vyhrál o něco bojovnější, aktivnější a disciplinovanějští tým; i když jediný, kdo nedohrál, byl paradoxně písecký Kepka (v zápase 4 kanadské body), jenž si za protesty po "panence" vykoledoval také osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

David servis přežil vyloučení Zaymla, Hanzala i Marka, jenž u mantinelu atakoval Vlčka, ale síly pak domácím chyběly v útoku. A když zbývalo do konce šest minut, napřáhl z pravého křídla Urbanec a prostřelil Spáčila!

Písek závěr takticky zvládl. Dlouho držel puk ve třetině David servisu, který se dostal k power play až v čase 59:20. V šesti domácí neudrželi útočné pásmo, naopak se bránili a osvobodili se za cenu zakázaného uvolnění. Spáčil si úprk na střídačku ještě zopakoval, David servis naposledy ohrozil Hausera - Písek mohl začít slavit.

Derby očima kapitánů

Rudolf Suchánek ml., kapitán David servisu: "Chtěli jsme vyhrát, ale to se bohužel nepovedlo, takže zklamání je veliké. Podle mne jsme dostali úplně zbytečné góly, které padly po individuálních chybách, a to rozhodlo. Písečtí kluci asi chtěli víc, byla u nich vidět větší vůle… Ten jejich vlastní gól nás měl nakopnout, ale spíš nás v závěru ještě utlumil. Zbytečné fauly nás stály spoustu sil, i když myslím, že paradoxně hrajeme oslabení docela dobře, možná lépe, než při hře pět na pět! Ale točí se tam pět šest stejných hráčů, a pak v závěru chybí síly na obrat." 

Pavel Procházka, kapitán Písku: "Myslím, že jsme skoro celý zápas byli lepším týmem. I když jsme dotahovali, protože jsme nedali spoustu šancí a domácí na co sáhli, to jim tam padlo. V Písku nás přehráli, ale přečetli jsme jejich hru a tady jsme byli jednoznačně lepší. Podle mne jsme je k ničemu nepustili, a ještě jsme řadu šancí nedali."

Branky: 12. Zich (Zayml, Volf), 19. Marek (Chaloupka), 31. Marek (Zich, Zayml), 47. Sumerauer - 20. Šuhaj (Kepka, Drda), 22. Suchan (Kepka, Pašek), 27. Pašek (Kepka, Šuhaj), 40. Kepka (Šuhaj), 55. Urbanec (Hanus, Vlček). Rozhodčí: Pokorný - Samuel, Mertl. Vyloučení 8:8, navíc hostující Kepka 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Diváci: 175.