„Žádost obou klubů se zvažovala, ale odporovala stanovám. Podnět k rozšíření soutěže by musel dát jeden ze čtrnácti klubů, které jsou členy APK. K tomu ale nedošlo, takže se o návrhu ani nehlasovalo,“ říká generální manažer HC Mountfield František Joun, jenž jihočeský klub na jednání APK zastupoval.

V příštím ročníku se tak extraliga bude hrát nadále se čtrnácti účastníky. „Navíc z časových ani organizačních důvodů nebylo možné takové změny uskutečnit. Proto se o nich ani nehlasovalo. Oba kluby mají možnost na tom zapracovat do další valné hromady. Ta se koná podle potřeba dvakrát až třikrát do roka,“ poznamenal Joun.

Velkou diskuzi vyvolalo jednání o případné změně herního systému soutěže. Týkala se především zatraktivnění play out. „Padaly návrhy, že by se do něj započítávaly pouze body ze vzájemných zápasů. Ale třeba my jsme před třemi roky uhráli jednasedmdesát bodů a jenom kvůli horšímu skóre ze vzájemných duelů jsme se nedostali do předkola play off. Byli jsme proti takovému návrhu. Nakonec se bude extraliga hrát úplně stejně jako loni,“ konstatuje manažer.

Jednání APK přineslo pouze několik spíše kosmetických úprav. Po dvou letech budou domácí týmy opět nastupovat v tmavých dresech. „Pro diváky i sponzory by to mělo být pestřejší,“ souhlasí Joun s touto změnou.

Hrací dny zůstávají, v základní části jsou možné dohody soupeřů na základě vytíženosti jednotlivých hal. „To se ale netýká play off,“ zdůrazní Joun.
Časomíra poběží podle pravidel IIHF od dvacítky do nuly a novinkou je elektronický systém registrací i nasazování sudích. Ti budou zápasy nadále řídit ve čtyřech.

Novinkou také je, že žádný hráč už nesmí odehrát ani jedno utkání bez platné smlouvy. Výjimkou jsou pouze vlastní junioři.