V nejvyšší soutěži měl pokračovat i nadále, ale už v dresu Hradce Králové, kam s extraligou zamířil HC Mountfield. Osudným se mu však stalo zužování kádru na východě Čech, a tak zamířil domů pod Černou věž, kde bude pomáhat nově vzniklému Motoru České Budějovice v první lize.

V Hradci Králové jste se neprosadil do užšího kádru. Kde podle vás byla příčina?
Do přípravy nás tam nastoupilo dvanáct obránců na šest míst. Prostě jsem se do sestavy nevešel. Víc bych to nechtěl rozebírat. S trenérem Draisaitlem jsme se domluvili, na čem bych měl zapracovat a co bych měl zlepšit. Když na tom budu dobře, tak bych se měl do extraligového týmu zase vrátit.

Loni jste měl v extraligovém týmu pevné místo. Mrzelo vás hodně, že jste se letos do sestavy nevešel?
Mrzí mě to moc. Už jsem se jednou do kádru dostal a odehrál jsem celou sezonu. Najednou to místo nemám, což je samozřejmě hodně nepříjemné. Ale mám čisté svědomí, protože jsem do tréninků dal sto procent. Musím makat dál, abych se dostal zase zpátky.

Nepřišlo v Hradci zužování kádru až příliš brzy?
První zužování proběhlo hned první den po zahájení přípravy. To skončili hlavně domácí hradečtí hráči a také naši kluci Prokop, Dietz, Kříž a gólman Bláha. K dalšímu zužování došlo až za tři týdny, což byl dostatečný prostor na to, aby trenér zjistil, koho si má nechat. To musím uznat. Zůstalo tam ještě devět obránců, takže se bude ještě jednou zužovat. Ještě tam přijdou nějaké červené karty.

Jak to vůbec v Hradci vypadalo po nuceném odchodu týmu z Českých Budějovic?
Pro mě osobně to nebylo nic nového, protože už jsem se takhle stěhoval do Popradu. Také tam nás vůbec neznali. Teď to bylo stejné, ale už jsem věděl, do čeho jdu. Ze začátku tam byl takový klasický chaos, než se všechno zaběhne. Takové ty normální věci mimo led. Hlavně, než si celý tým najde bydlení. Pochopitelně chvilku trvá, než se všichni zabydlí a vůbec si to všechno sedne.

Z Hradce jste přišel do na přestup nebo na hostování?
Na přestup určitě ne. Zřejmě na hostování, ale úplně přesně nevím, jak to vlastně je. Do třiadvaceti let mohu mít střídavý start kamkoliv. Takže je možné, že jsem tady na střídavý start.

Existuje tedy varianta, že byste se vrátil zpět do Hradce?
Tato eventualita tady je, ale momentálně jsem v Budějovicích a jsem rád, že jsem doma. Chci se tady dostat do kádru a týmu co nejvíce pomoci tam, kam budějovický hokej patří.

Sledoval jste z Hradce, jak tady mezi dvěma subjekty probíhal boj o prvoligovou licenci?
Informace jsem čerpal především z novin. Věděl jsem, že nejprve koupil licenci HC Motor, potom měla kupovat licenci od Mostu skupina kolem Radka Bělohlava. Doufal jsem, že to nakonec vyhraje právě tahle skupina, protože lidi jako je Radek Bělohlav, Petr Sailer nebo Roman Turek dobře znám. Věřil jsem, že když to dostanou oni, tak to dobře dopadne. Pokud by vyhrála druhá strana, tak by se asi jednalo o klasickou farmu Hradce Králové a pak  by se nebojovalo o postup do extraligy.

Má podle vás vaše nové mužstvo na boj o špičku prvoligové tabulky?
Jsem tady teprve pár dní a odehrál jsem dva zápasy, což je dost brzy na nějaká větší hodnocení. Někteří kluci spolu dříve hrávali, někteří jsou noví, takže bude chvíli trvat, než se sehrajeme. Bude to chtít trpělivost.

Hovořilo se o vašem možném odchodu do Znojma. Jak moc bylo toto téma vážné?
Znojmo se mi ozvalo jako první. Volali mi odtud hned ten den, kdy mě vyhodili z Hradce. Měli vážný zájem. Zádrhel byl ale v tom, že Znojmo by mě chtělo na celou sezonu a nemohl bych se případně vrátit do Hradce. S trenérem Draisaitlem i manažerem Kmoníčkem jsme se dohodli, ať mě pošlou kamkoliv, kde bych ale hlavně trénoval, pravidelně hrál a byl připraven se vrátit zpátky. Teď jsem tady a soustředím se jenom na Motor.

V přátelském duelu s největším aspirantem na postup do extraligy Mladou Boleslaví jste prohráli poměrně hladce 1:5. Co jste tomu zápasu říkal?
První polovina byla z naší strany velmi dobrá, ale pak nám začaly odcházet síly. Naše chyby pramenily z toho, že jsme byli unaveni. Ztráceli jsme puky a padaly z toho góly. To byl náš problém. Každopádně ale všichni bojovali a hráli jsme až do konce naplno. Troufnu si říct, že tento zápas měl možná i extraligové parametry.