Sázka na Jaroslava Jágra v semifinále play off krajské ligy David servisu vychází. Českobudějovický gólman se v neděli pořádně zapotil, aby uhájil branku David servisu před krumlovskými nájezdníky. Odolával, kapituloval jen dvakrát, a to stačilo k vítězství a srovnání série na 1:1.

David servis byl poprvé v situaci, kdy měl nůž na krku, musel vyhrát. Brankář se podle svých slov na důležitý zápas těšil: „A jsem rád, že to takhle dopadlo. Jestli je to 3:1 nebo 3:2, to je úplně jedno."

Utkání se nepříjemně protahovalo. Na ledě se víc vylučovalo a diskutovalo, než hrálo… I když se Jágr měl v brance co ohánět, i jemu připadalo, že třetí třetina trvá celou věčnost! „Abych pravdu řekl, vůbec nevím, kolik je hodin. Jestli je ještě neděle, anebo už pondělí, bylo to strašně dlouhé," kroutil hlavou Jágr, který klidně mohl aspirovat na muže zápasu, pokud by se vyhlašoval.

Atmosféru vyřazovací bojů naposledy prožil během angažmá ve Francii, kde působil v HCA Toulon. „Před dvěma lety. Vypadli jsme s týmem, který rok nato postoupil ze druhé nejvyšší soutěže," vzpomíná Jihočech Jágr, jenž se vrátil domů, protože další sezonu v Divizi II klub vzdal a Jihočech Jágr se vrátil domů. Hrál amatérské soutěže za Ševětín a Nicotrans.

Po chvále na Jágrovu adresu se očekává, že nastoupí v semifinále proti Slavoji Český Krumlov i do třetice. Středa rozhodne, kdo si zahraje s Pískem finále, zápas začíná v 19 hodin. „Když už jsme to takhle urvali, vybojovali, tak tam nepojedeme prohrát. Já tam chci hrozně vyhrát! Ten zimák je strašný, šílený, kabiny malé, necítil jsem se tam ve své kůži, ale pojedeme tam vyhrát. Kluci říkali, že si vezmou v práci volno, aby se připravili. Já si taky vezmu volno, abych byl stoprocentně připraven," ujistil před rozhodujícím zápasem brankář David servisu Jaroslav Jágr.