Hokejové centrum Pouzar, druhý zimní stadion  v Českých Budějovicích a domov klubu Českobudějovičtí Lvi, v sobotu zahájil zkušební provoz. Stroje v útrobách stadionu ale pracují už několik dnů, první led vyrobily v pondělí.

Čtvrteční trénink hokejistů David servisu, kteří již v pondělí obsadí jednu z kabin, nakonec odpadl.

Proč? Pečliví pracovníci firmy, která na stadion dodala technologii, až do předání střeží své dílo jako oko v hlavě. Trénink hokejistům zatrhli, protože se obávali hlavně o nově instalované logo HC Českobudějovičtí Lvi uprostřed hrací plochy. Led ještě neměl potřebnou tloušťku, a tak pěkně postaru s hadicí v ruce chodili – a kropili.

Jako první si vyzkoušely čerstvý led v hale děti z klubu Jaroslava Pouzara, které se doma sklouzly už v úterý a ve středu; nový led je třeba šetrně rozjezdit, aby později nepraskal. Stejně prý ale potřebuje ještě dva týdny na to, aby „dozrál" a získal kýžené vlastnosti. Zatím tak trochu připomínal náhražku z umělé hmoty. Moc neklouzal.

Hokejové centrum Pouzar září novotou. Na mantinelech ochranná páska, na plexiskle ani šmouha od kotouče…

To se brzy změní. Naopak v útrobách haly zůstane i v budoucnu ukryta zrakům návštěvníků strojovna s parkovacím stáním pro rolbu a nádrž s vodou na zaledování. Dodavatel moderní technologie má zkušenosti, v minulosti realizoval chlazení na novém zimáku v Brumově, ve vedlejší hale v Jihlavě, také v Brně, Jihlavě či Vsetíně.

Ale ze strojovny pojďme do šaten – v kabinách je dost místa, lavice mají úložné prostory, vše vypadá jednoduše, ale bytelně. Sociální zařízení, sušárna na věci, tělocvična. Diváci mají k dispozici jeden ochoz na tribuně (podél delší strany kluziště), a až za měsíc otevře své dveře restaurace, budou se lidé moci dívat na hokej v teple za brankou.

Hokejistům v krajské lize a soutěžích mládeže hezká a účelná hala poslouží v zápasech skvěle, při tréninku jakbysmet, pro kempy a školy bude díky ubytování ideálním útočištěm.

Jen na play off si českobudějovický David servis nejspíš bude muset  zamluvit kvůli divákům větší stadion! Ale to budou pro vedení klubu rozhodně příjemné starosti.