Situace v kabině Motoru opravdu není zrovna růžová. „Aktuálně jsme v takové situaci, že bychom na utkání s Vítkovicemi nepostavili ani tři kompletní pětky,“ informuje asistent trenéra Patrik Martinec. „Jsme rádi, že nám Vítkovice vyšly vstříc a domluvili jsme se na novém termínu,“ dodal.

Hromadné onemocnění a následná karanténa nejsou nikdy příjemnou záležitostí, pro Jihočechy ale přišly skutečně nevhod. „Hlavní problém je, že hráči vypadnou z tréninku, a vždycky je otázka, jak se to na nich podepíše. Druhá věc je, že jsme měli povedenou zápasovou šňůru, kluci nabrali sebevědomí, a teď jsme z toho vypadli,“ lituje Martinec.

V pondělí poprvé po vynucené pauze trénovalo alespoň torzo mužstva. „Na tréninku byli jen kluci, kteří jsou fit,“ přikývne.

Trenéři Motoru Jaroslav Modrý (vlevo) a Patrik Martinec.
Motor je v karanténě a odkládá nejbližší dva zápasy

Týmová karanténa Motoru vypršela. „Hráči podstupují antigenní testy ve stejném rozsahu jako všichni ostatní občané. Doufáme, že nákaza kabinou rychle projde a brzy budou zase všichni v pořádku,“ přeje si asistent.

Další zápas má českobudějovický tým je naplánovaný v pátek v Liberci. „Určitě bychom chtěli hrát, protože volných termínů ubývá. Ale teprve uvidíme, kolik zdravých kluků přijde. Jedna věc je, že chceme hrát, ale druhá, že také musíme mít s kým hrát,“ jen pokrčí rameny.

Pro fanoušky to znamená, že majitelé permanentek ze sektorů C4, C5, C6, C7, D2, D3 a D4, kteří původně měli jít na duel s Vítkovicemi, budou moci jít místo toho v neděli na duel s Hradcem (17). Několik na Vítkovice vydaných vstupenek má ale nadále platnost na zápas proti tomuto soupeři v novém termínu.