V Prostějově jste vyhráli po samostatných nájezdech. Berete to spíše jako zisk dvou bodů, nebo jeden ztracený?
Beru to tak, že jsme tam jeden bod naprosto zbytečně nechali.

Vývoj zápasu vám vyloženě nahrával. Souhlasíte?
Říkali jsme si, že budeme hrát na 0:0 a počkáme si na šance, které určitě přijdou. To se nám také povedlo a vedli jsme už 3:0. Co víc jsme si mohli přát. Rozehraný jsme zápas měli ideálně.

Co se vlastně ve třetí třetině přihodilo?
Dostali jsme první gól, který ale ještě zase tak moc neřešil. Pořád jsme vedli o dvě branky. Jenže jsme pak v závěru dostali ještě druhý a třetí, takže to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Nakonec si můžeme říct zaplaťpánbůh za dva body. Ale jeden jsme tam rozhodně ztratili.

Domácí vyrovnali pouhých osmnáct vteřin před koncem při power play, ale měli jednoho vyloučeného, takže se hrálo pět na pět.
Udělali jsme hrubou chybu už při gólu na 2:3. Tím třetím to jenom vyvrcholilo. Bylo jasné, že domácí zkusí odvolat gólmana a vsadí na jednu kartu. To se jim povedlo. Z naší strany se tam nakupilo více chyb.

V prodloužení mohl rozhodnout spíše Prostějov?
V prodloužení jsme šli do tří a domácí Luňák tam měl před sebou prázdnou branku. Ale nestřílel z první, puk si nejdříve zpracovával a Ondra Bláha puk vyrazil.

Na nájezdy jste uspěli, takže nakonec zaplaťpánbůh za dva body?
Potom už ano. Každopádně jsme v Prostějově bod ztratili. Tohle se nám nemůže stávat.

Prvoligovou tabulku pochopitelně sledujete. Z tohoto pohledu mrzí ztráta bodu ještě více?
Tabulku dobře známe a víme, že Jihlava i Slavia se na nás dotahují. Nemůžeme se ale koukat na ostatní týmy. Musíme se soustředit na naše výkony, abychom byli v tabulce co nejvýš.

Nyní vás čekají na domácím ledě Litoměřice, se kterými jste letos hráli třikrát a pokaždé rozhodovaly až nájezdy. Dá se znovu očekávat vyrovnaný duel?
Litoměřice jsou každopádně nepříjemný tým. Mají kvalitní hráče a nebude to s nimi lehké. Musíme ale podat takový výkon, abychom vyhráli za tři body.

Severočeši jsou farmou Hradce, za který stále ještě nastupují některý bývalí českobudějovičtí hráči. Máte v týmu soupeře nějaké známé?
Některé kluky tam znám. Jsou tam spíše ti mladší.

Prestižnější pro vás z tohoto důvodu zápas nebude?
To určitě ne. Neberu to jako nějaké derby. Musíme chtít vyhrát jakékoliv utkání.

Naposledy jste v Litoměřicích vyhráli po nájezdech, ale závěr zápasu byl podobný jako teď v Prostějově?
Bylo to opravdu podobné jako teď v sobotu. V posledních dvou minutách jsme tam dostali dva góly. Podobné věci jako tenkrát a teď v Prostějově už se nám nesmí stávat. Potřebujeme nutně vyhrát za tři body.