Šestkrát v řadě jste prohráli. Byli jste před sobotním vítězným duelem s Havířovem pod velkým psychickým tlakem?
Pod tlakem jsme prakticky od začátku sezony. Už jsme ale doma nutně potřebovali vyhrát a byl to také dost nervózní zápas. Padlo málo gólů, ale za výhru 2:1 jsme moc rádi.

V jednom z pozápasových rozhovorů jste se nechal slyšet, že je v poslední čtvrtině třeba desetkrát vyhrát, abyste stihli play off. Stále ještě myslíte na vyřazovací boje?
Já osobně věřím pořád. Dokud ta šance je, tak je třeba věřit. A pokud do play off chceme, tak někde ty body získat musíme.

První gól proti Havířovu jste dal pro vás netradičně ve vlastním oslabení.
Tak ono v oslabení se obecně moc gólů nedává. Vyváželi jsme puk s Tondou Melkou. Na něj se soustředili dva soupeřovi obránci a přede mnou najednou vypadl puk přímo před brankou. Už jsem byl hrozně blízko před brankářem, takže na střelu to nebylo. Tak jsem se rozhodl ji objet, a když jsem viděl, že gólman zůstává ještě u první tyčky, tak jsem zkusil puk zasunout a vyšlo to.

Vítězství jste si pořádně užili, děkovačka připomínala opět spíše extraligový titul.
Také jsem si trochu říkal, ale děláme to pro diváky. Přestože hrajeme špatně, tak oni nás táhnou a pořád skvěle fandí. Určitě si od nás zaslouží alespoň to, abychom se ještě jednou na led vrátili.

Na přelomu roku jste si zahrál čtyři zápasy na střídavý start v extralize za Litvínov. To byla vaše iniciativa?
Litvínov se ozval poprvé už asi měsíc předtím. Ale to jsme měli tady v Budějovicích nabitý program a trenéři mě nechtěli pouštět. Nakonec jsme se dohodli na období mezi svátky, kdy měla první liga volno a jenom se trénovalo.

Pocítil jste velkou změnu v úrovni hokeje v extralize a v první lize?
Co se týká rychlosti hokeje, tak bych řekl, že skoro žádný rozdíl není. Spíše je to znát po taktické stránce. V první lize je všechno takové hektičtější.

Nastoupil jste čtyřikrát a pouze jednou jste vyhráli. Hodnotíte přesto své působení na severu Čech pozitivně?
Třikrát jsme hráli venku a vždy jsme prohráli, vyhráli jsme pouze doma s Třincem. V té době bylo v Litvínově hodně zraněných hráčů. V Hradci jsme prohráli nešťastně, na Spartě jsme neodehráli špatný zápas, ale ta je někde jinde než ostatní týmy.

Speciální pro vás byl zápas v Karlových Varech, kde jste strávil prakticky celou kariéru?
Fanoušci mi připravili  krásné přivítání. Bylo to velice příjemné. Za to jsem byl moc rád.

Neměl jste trošku obavu z reakce diváků vůči vaší osobě?
Vůbec. Z Varů jsem neodešel z vlastní iniciativy. Fanoušci mě tam mají docela rádi. Když se přijdu podívat na hokej a zahlédnou mě v hledišti, tak skandují moje jméno. Mám s nimi dobrý vztah.

Počítáte s tím, že byste ještě letos v extralize za Litvínov nastoupil?
To nevím. Pokud by ta možnost byla, tak asi jo. Nevím přesně, jaká jsou pravidla střídavého startu. Myslím, že z nižší do vyšší soutěže je to neomezené do konce sezony. Ale vždy bude záležet především na dohodě obou klubů.

V hodnocení plus/minus jste na minus patnácti bodech. Čím si vysvětlujete tuto nepříznivou bilanci?
Těžko říct. Chodím na přesilovky, ze kterých se plusy nepočítají. Dost gólů jsme dostali do prázdné branky při power play, na které jsem dost chodil. Ale na to se nechci vymlouvat. Je to prostě špatné číslo. Špatný je i můj počet gólů a nahrávek (9+7 – pozn. red.). Gólů celkově dáváme málo. Všichni jsme si to představovali jinak.

V devětatřiceti prvoligových zápasech jste nasbíral už 121 trestných minut. V nich je několik desítek. Probírá to s vámi trenér Rosol, jenž se nechal slyšet, že vás potřebuje na ledě a ne na trestné lavici?
Je v tom pět desítek a jeden trest do konce zápasu. To je osmdesát minut a to pak rychle naskáče. Trenér mi to samozřejmě vytýká. Trošku problém je v tom, že rozhodčí si nenechají vůbec nic říct. Někdy k nim jenom přijedu a hned dostanu desítku. Ale měl bych si na to dávat pozor. To je jasné.

Do závěrečné čtvrtiny soutěže vstoupíte ve středu v Havlíčkově Brodu, se kterým jste ještě nezískali ani bod. Zlomíte tuto sérii?
Teď už nemůžeme koukat nalevo ani napravo. Musíme jet pouze pro vítězství, protože máme velkou ztrátu. Pokud chceme pomýšlet na play off, tak musíme bodovat. A body potřebujeme i pro samotnou záchranu v soutěži, protože jsme  momentálně v tabulce předposlední.