Hokejisté David servisu České Budějovice se před svými diváky poprvé představili již jako jistý vítěz základní části a své výsadní postavení mezi týmy krajské ligy bezezbytku potvrdili: Ve šlágru kola deklasovali druhé Veselí nad Lužnicí 11:1 (2:0, 5:1, 4:0)!

Trenér Rudolf Suchánek st. tak výrazné vítězství kvitoval. „Měli jsme za sebou dva zápasy v Humpolci a Krumlově, po kterých jsme si vyslechli, že nám odešla forma. Ale byl jsem za ně rád, protože jsem alespoň viděl, co v manšaftu je. Dneska jsme začali na tři lajny, a to je pro kluky určitě lepší. Všichni v čele s gólmanem (Jágrem) podali výborný výkon," chválil Suchánek.

Prvních deset minut ještě takové nadílce nenasvědčovalo. V 11. min., krátce po nevyužité budějovické přesilovce, však našlápl k sólu rychlík Nedorost, ujel všem a překonal Dvořáka.

Veselské přesilovky jsou v kraji vyhlášené, tentokrát Lokomotiva měla tři, gól z nich však nedala. „Nějaké pološance tam byly, věřili jsme si, ale nespadlo nám to tam… A pak už to byla exhibice," konstatoval po pravdě hostující útočník Josef Mikeska.
Naopak sotva byl David servis na ledě zase v pěti, uzavřel Nedorost hattrick!

Ve 47. min. Šulčík tvrdou střelou pod horní tyčku vyhnal Dvořáka na střídačku, domácí vedli 9:1 a do branky šel Studnař. Přivítat ho mohl stylově Šperger, jenž jel zprava sám, ale mířil vedle. Tupého dělová rána se od konstrukce odrazila až do stropu haly, a tak desítka odolávala… Náhradníka překonal až Sumerauer a přesnou střelou konečně prolomil smůlu i Dan. Mikeš.

„Mrzí nás, že jsme dostali jedenáct gólů. Ale tenhle zápas pro nás zase tolik neřešil. Příští kolo máme Krumlov a utkání bude důležitější, protože půjde o druhé místo," utěšoval se nejproduktivnější hráč Veselí Josef Mikeska.

Servismani se po porážce v Humpolci a hubeném vítězství v Českém Krumlově rehabilitovali dvouciferným výsledkem. Před sebou mají derby na Hluboké, která po dvou prohrách s Milevskem musí ještě zabojovat, aby se definitivně udržela v osmičce. Trenér David servisu Jiří Fedur připustil, že se pod zámek moc netěší. Kuki aréna je specifický stadion, přesto favorit nechce na Hluboké klopýtnout. „Myslím, že bychom měli pokračovat na vítězné vlně. Chtěli jsme hrát na čtyři lajny, ale s tím jsme měli malinko problémy, nebyli jsme pochopeni a moc nám to nešlo. Hráči potřebují být v pohybu, dostat se do tempa. Dnes naprostá spokojenost," prohlásil po vítězném zápase Jiří Fedur.

Branky a asistence: 11. Nedorost (Jágr, Zich), 15. Korbela (Janda, Macháček), 23. Suchánek (Tupý, Macháček), 26. Nedorost (Šperger, Macháček), 32. Nedorost (Zich, Tupý), 39. Vomela (Šulčík, Suchánek), 39. Korbela (Hanzal, Janda), 42. Korbela (Hanzal, Janda), 47. Šulčík (Dan. Mikeš, Zich), 55. Sumerauer (Nedorost, Šperger), 56. Dan. Mikeš (Suchánek, Šulčík) – 21. Dušák (Čáp, Mikeska). Rozhodčí Slavík - Deim, Voves. Vyloučení 3:4 (navíc Macháček z D. servisu 5 minut plus do konce). Využití 2:0. Diváci: 150.