Ostatně kdo jiný by měl vědět, co na  soupeře platí, když v jeho dresu nastupoval v krajském přeboru i II. lize?

„Asi je to tak," připustí Roman Šulčík po chvíli váhání. David servis se prosadil, a do Strakonic si tak v pátek poveze vedení 1:0 na zápasy.

V úvodním duelu se Šulčík opět zapsal mezi střelce. V 9. min. využil přesilovku pět na čtyři a zvýšil na 2:0 pro domácí. „Lukáš Chaloupka mi nahrál mezi kruhy a já z první vystřelil. Puk se od hráče předem mnou odrazil znovu přímo na moji hokejku, udělal jsem dva kroky směrem k tyčce a dával gól téměř do prázdné brány," líčil z pohledu střelce druhý zásah.

Na nádhernou asistenci u Fouskova gólu pak pěl ódy i strakonický kouč.

A strakoničtí fandové? Ti v Pouzarově hale smutně přihlíželi, kterak jejich bývalá opora pracuje na dobývání Špilerovy branky. „První rok jsme se Strakonicemi vyhráli kraj a přes Českou Lípu postupovali do druhé ligy," zavzpomínal krátce Roman Šulčík na úspěšné působení v dresu dnešního rivala.

Zášť z jeho strany necítil. „Dostal jsem hokejkou do nosu… Od Milana Řehoře. Ale schválně to určitě nebylo!" kroutil hlavou.

On nejlépe si dokáže představit, jak bouřlivou kulisu bude mít páteční odveta v Knürr aréně (19).  „Abych řekl pravdu, čekám peklo, nejméně dva tisíce lidí. Ale to je náš problém, s nímž se musíme vypořádat, a utkání zvládnout," prohlašuje odhodlaně budějovický odchovanec.

(Článek v plném znění najdete v pátečním Českobudějovickém deníku.)