Kluby se spolu dříve potkávaly i ve druhé hokejové lize. „Zápasy vždy měly zvláštní příchuť. Nyní jde sice o krajský přebor, ale i tak to jistě pro fanoušky bude speciální," uvádí Roman Heimlich, manažer strakonického týmu.

Zvláštnost utkání vnímají také v Písku. „Na vlastní kůži to neznám, ale slyším to pořád kolem sebe. Týmy se dobře znají a hráči o sobě vědí, což z utkání dělá prestižní záležitost," dokládá lodivod Písku Jindřich Setikovský.

Blízká kilometrová vzdálenost má značný vliv na propojenost klubů. „Spolupracujeme spolu. Hlavně v mládeži," vypichuje Roman Heimlich.

Jak už naznačil Jindřich Setikovský, výrazně se prolínají také hráčské kádry.

Za Písek například chytá Marek Mazúch, který s hokejem začínal ve Strakonicích. Tím však výčet současných hráčů Písku, kteří dříve hráli ve strakonickém dresu, zdaleka nekončí. Patří mezi ně například útočníci Stropnický, Šimoník nebo Nikodém.

To však platí také naopak. Mužstvo Strakonic z velké části tvoří kmenoví hráči a odchovanci Písku. Mezi ně patří Michal Procházka, Hora, Růžička, Pangrác, Bláha, Hora, Jícha nebo Všetečka.

Nedělní utkání by tak na Křemelku mělo přitáhnout ještě více diváků než obvykle.

„Hokej je ve Strakonicích nejnavštěvovanější sport, běžně chodí na zápasy čtyři až pět set fanoušků. Proti Písku však věříme, že návštěva bude ještě vyšší," říká Heimlich.

Domácí do derby půjdou posilněni poslední výhrou 3:6 v Žirovnici, kde se prezentovali dobrým výkonem.

„Potřebovali jsme z venku konečně přivézt vítězství. Před tak důležitým utkáním nás navíc může ještě více podpořit. Proti Písku chceme vyhrát. Nechceme se naopak bát a hrát ustrašeně," plánuje kouč Hejl.

Při skládání taktiky na nejbližší duel dále zmiňuje záměr hrát svoji hru.

„To znamená vytvořit si rychlým napadáním tlak, nedostat rychlý gól a nepustit soupeře k jeho hře."

Na led aktuálně šestých Strakonic přijede Písek jako jasný favorit. K tomu jej předurčuje první místo v tabulce a zatím také ze šesti zápasů stoprocentní bilance.

„Vítězství nás samozřejmě těší. Na druhou stranu si je ale potřeba také uvědomit, že jsme hráli jen jeden zápas venku," poukazuje Jindřich Setikovský, kouč Písku.

Zmíněné venkovní klání tým od Otavy sehrál na půdě David Servisu České Budějovice. „Soupeř se do nás tlačil, nám se však dařilo hrát disciplinovaně a ujíždět k rychlým brejkům. Nyní to bude složitější. Bránit budou naopak soupeři a my budeme muset hrát do plné obrany."

Zkušený kormidelník Písku tak udržuje své svěřence stále při zemi.

„Dosavadní výsledky bych skutečně nepřeceňoval. I když je příjemné, když se vyhrává 
a navíc se spousty góly. Mužstvo jistě kvalitu má, ale jeho síla se prokáže až právě v zápasech venku se silnými soupeři," říká Setikovský.

„A když pominu David Servis, tak takové zápasy nás teprve čekají."

Ostrou prověrkou tak pro Písek bude hned nedělní derby ve Strakonicích.

„Chápu, že je to bráno jako derby. Z pohledu trenéra to však vnímám ale především právě jako utkání venku se silným soupeřem. Byl bych rád, kdybychom v něm uspěli."

Písečtí budou na soutoku Otavy s Volyňkou obhajovat svoji letošní neporazitelnost.

„Jsem si však vědom, že jednou prohrát musíme. Čím déle to však bude, tím lépe," říká Jindřich Setikovský, hlavní trenér píseckého mužstva.

Bratrský souboj

V nedělním derby Strakonic 
s Pískem, které v neděli 3. listopadu začíná od 17 hodin, se příznivci mohou těšit také na pikantní bratrský souboj. Na straně domácích Strakonic nastoupí Michal Procházka, za Písek pak Filip Procházka. Oba bratři jsou obránci.