Zamlada Kamil Ťoupal jezdil po extraligových arénách, nastupoval za Motor i Pardubice, pak se řadu sezon živil hokejem v Německu. I na takové hráče dnes narazíte ve sdruženém okresním přeboru.

V nedělním derby se bek radoval z vítězství Hluboké B (7:6). „Zahráli jsme si ve vánici. To jsem dlouho nehrál, byla to paráda! Říkal jsem si, že už to asi nezažiji," smál se po utkání.

Ve druhé třetině neplánovaně musela vyjet na led rolba, aby plochu zbavila sněhu. „Proto sem chodím, abych si zahrál na sluníčku, ve vánici a udělali jsme si chuť na oběd. Prostě si zahráli pro radost," vtipkoval obránce a v podobném tónu pokračoval: „Pár kluků z obou týmů se vždycky pohádá, trochu pošťouchá. Vyblbneme se a pak jsme doma hodní…"

Mladší z bratří Ťoupalů chodí na led i s Old Boys Motoru. Na Hluboké si kroutí třetí sezonu. Pod zámek ho zlákal Stanislav Bednařík, někdejší král bodování soutěže a lídr týmu SKH Hluboká. „Na veteránech mě rok přemlouvali, tak jsem řekl, že si půjdu občas zahrát. Abych se hýbal, jinak bych byl tlustý," vysvětluje obránce.

Po sezoně 2012-2013 opustil Landshut a ukončil profesionální kariéru. Vrátil se domů. „Mohl jsem hrát dál. I v poslední sezoně jsem byl šestý v bodování obránců celé druhé ligy. Byl jsem zdráv, ale už jsem se těšil, že budu mít volné víkendy," vzpomíná Ťoupal, jenž bral ohled na rodinu. „Hloupé bylo, že dcera chodila v Bavorsku do školy a prázdniny tam mají od prvního srpna, kdy se chodí na led," líčí Kamil Ťoupal, co hrálo při rozhodování roli.

V domácích podmínkách už si ligové angažmá nehledal. Vydělává si jinak. „Dělám české zastoupení firmě, která patří Gerdu Truntschkovi, bývalému kapitánovi německého nároďáku a hokejové legendě. Vyrábí vitamínový koncentrát z ovoce a bylin. Baví mě to, takže jsem nikdy nelitoval, že jsem s hraním skončil," ujišťuje 43letý zadák.