Poté, co David servis ve Strakonicích vyhrál druhé utkání 4:2 a začal s oslavami, se podělil s Deníkem o své dojmy: „Strakonice byly výborný soupeř, my jsme ale nechtěli připustit nějaké překvapení a jeli jsme odvetu vyhrát, a to se nám nakonec povedlo," pochvaloval si produktivní forvard před triumfální cestou do Českých Budějovic. Z pátku na sobotu hokejisté prožili dlouhou noc.

Roman Šulčík se ve Strakonicích zamyslel nad vítězným tažením David servisu letošní krajskou ligou. „Jedním z rozhodujících faktorů našeho úspěchu byly možná větší individuality, i když play off je hlavně o týmovosti. Obecně si myslím, že jsme byli lepší ve všech sériích vyřazovací části," uvedl Roman Šulčík.

Českobudějovičtí se mohli spolehnout na skvěle nacvičené přesilovky, pro které mají ve svém týmu řadu vhodných typů. Tvořivé útočníky, kteří umějí přesně rozehrát, obránce s tvrdou střelou i srdcaře, kteří se nebojí clonit v prostoru před brankářem, kde to hodně bolí. „Že jsme uspěli díky využitým přesilovkám? Na trénincích je hodně pilujeme, jsme rádi, že nám vycházejí. Teď máme za cíl postoupit do druhé ligy. Se spoluhráči pro to uděláme maximum," slibuje fanouškům Roman Šulčík před páteční kvalifikační premiérou: od 20 hodin čerstvý mistr jižních Čech přivítá v Hokejovém centru Pouzar Rakovník!