Tým Františka Výborného doslova propásl samotný začátek zápasu. Zkušený Leška vyslal do sóla na jihu Čech velmi dobře známého Ondřeje Veselého a ten po pouhých třiačtyřiceti vteřinách našel skulinu mezi betony svého někdejšího spoluhráče Kováře v brance Mountfieldu.

Hosté se z tragického začátku zápasu oklepali poměrně rychle měli příležitosti k vyrovnání. Námazu obránce Tesaříka ale nevyužil v ideální pozici Mertl a bekhendovou kličkou nevyzrál na gólmana Sedláčka pro změnu Gulaš.

Oba týmy si ještě do konce první třetiny zahrály po jedné přesilovce, ale z obou stran to byla hodně tristní podívaná. Hosté byli přesto v úvodním dějství aktivnější. Zatímco Kovář měl na kontě pouhých pět zásahů, jeho protějšek v brance Zlína Sedláček devět.

Aktivita hostí byla odměněna v úvodu druhé třetiny. Němeček přihrál Tomáši Mertlovi, jenž přesnou dělovkou vymetl horní růžek domácí klece.
Druhá třetina přinesla svižnější hokej než ta první. Šance se střídaly na obou stranách. V polovině zápasu měl velkou domácí rutinér Leška, ale na výborného Kováře si naštěstí nepřišel. Gólem neskončilo ani rychlé přečíslení na druhé straně. Kuchejdova střela pouze zacinkala na břevno zlínské klece.

Ve třetím dějství už hrály oba týmy opatrněji s důrazem na to, aby neudělaly chybu. O něco málo aktivnější však byli přece jen domácí. Šance Melenovského a Holíka ještě gólem neskončily, ale čtyři a půl minuty vlétl do domácí třetiny Bedřich Köhler a přesnou střelou pod horní tyčku rozhodl.
Žádný pokus o vyrovnání už se pak bohužel nekonal…

Branky a nahrávky: 1. Veselý (Linhart, Leška), 56. Köhler (Holík) – 22. Mertl (Němeček).
Vyloučení: 3:5. Bez využití. Rozhodčí: Blecha, Polák – Bryška, Novák. Diváci: 4187.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Melenovský, Roman Vlach, Ondráček – Kubiš, Fořt, Čech. Trenéři Rostislav Vlach a Turek.
Č. Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Němeček, Miroslav Dvořák – Šimánek, Kašpařík, Martynek – L. Květoň, Langhammer, Horna – R. Pšurný, Mertl, Gulaš – Kuchejda, Burian, Červený. Trenéři F. Výborný a Kupka.