Je pro vás zápas proti Pardubicím stále ještě něčím zvláštním?

Řekl bych to jinak. Z Pardubic jsem již hodně dlouho. Už je to pět let, co tam nehraji. Do Pardubic jedu s tím, že bychom tam potřebovali bodovat, protože bojujeme o první šestku, právě Pardubice jsme dotáhli na jediný bod a hodně by nám to pomohlo. Pokud bychom uspěli, tak už by souboj o šestku nebyl jenom mezi námi a Slavií, ale dostali bychom do něj i další klub.

Vypíšete pro případ úspěchu do kabiny prémii?

To je jasné. To v každém případě. Pokud bychom v Pardubicích něco urvali, to se pak platí s úsměvem.

Kolik budete mít v hledišti příbuzných a známých?

Příbuzný tam nebude ani jeden. Já jsem ze Zlína, ale rodina mám také v Ostravě a Třebíči, odkud je manželka. Takhle okupujeme republiku. Ale z Pardubic nejsme. Známí tam budou, rodina ne.

Pardubický Eaton hraje lépe venku než doma. Čím si to vysvětlujete?

Vím o tom a bavím se o tom se známými z Pardubic. Také oni říkají, že doma to letos není nic moc. Kéž by to platilo ještě i tentokrát.

Dlouhodobá bilance ale bohužel také hovoří o tom, že Budějovice v Pardubicích moc nebodují. To jste také zaregistroval?

To jsem zaregistroval ještě v době, kdy jsem v Pardubicích hrával. My jsme nevyhrávali v Budějovicích a Budějovice nevyhrávaly u nás. Bohužel se nám tam zatím nedaří i nadále. Oni u nás v jednom ze dvou pokusů vyhráli, tak proč bychom tam teď nemohli vyhrát my.

Pardubice jsou až osmé v extralize v počtu vstřelených gólů. Hrají podle vás více defenzivním stylem?

To bych neřekl. Jsou tam silní hokejisté ve hře jeden na jednoho. Spíše bude problém, abychom tyto souboje vyhrávali. Pak z toho vznikají přečíslení, tlak a šance.
Vy zase hrajeteo hodně lépe doma než na hřištích soupeřů. Je to dáno diváckou kulisou v Budvar Aréně?

Těžko říct. Zaplaťpánbůh, že hrajeme alespoň doma dobře. Začátek sezony jsme měli venku také výborný a vyhrávali jsme, co se dalo. Bohužel po první čtvrtině to opadlo. Možná hrajeme venku až moc defenzivně a pasivně. Třeba by to chtělo trochu se odvázat a zkusit to i za cenu nějaké přestřelky. To už ale není moje věc.

Hovořil jste o boji o první šestku. Považujete za velkou výhodu nehrát předkolo play off?

Samozřejmě. Už jenom z pohledu hodnocení celé sezony. Předkolo nemusí vyjít a najednou jste desátí v konečném pořadí. Když jste v šestce, tak je z toho každopádně lepší umístění. Už jenom z tohohle pohledu je to super.

Vítěz předkola ale zase může vstoupit do čtvrtfinále rozehraný. Jako třeba loni Liberec, když vyřadil vítěze základní části Plzeň.

To jsou spekulace. Loni byl Liberec ve velké fazoně a vyhrál s Plzní zaslouženě. Záleží na tom, jaký zrovna chytíte lauf. Nemyslím si, že je to tím rozehráním. Pokud mančaft týden stojí, tak zase dobře potrénuje a potom vlítne na tým z předkola, který má v nohou minimálně tři zápasy, tak to ten soupeř fyzicky nemůže ustát. Ale pořád to jsou skutečně jenom spekulace.

Je výhodné pro play off i každé lepší umístění v první šestce?

Tam je to spíše o soupeři pro play off. V dané situaci by na nás vyšly Vítkovice nebo Zlín, což by pro mě konkrétně byly přijatelní soupeři. Ale je ještě pořád moc brzy na vyhlížení soupeřů.

Zažil jste někdy, že by si někdo třeba vybíral v posledních kolech základní části soupeře pro play off?

Nemyslím si, že by došlo až přímo k nějaké kalkulaci. Každý mančaft má ale určitě oblíbené a neoblíbené soupeře. Přát si nějakého soupeře je úplně normální.

V posledním utkání s Kladnem jste přiznal, že jste nebyl faulován a zrušil tak výrok rozhodčího, který chtěl soupeře vyloučit. Jaký to mělo ohlas v kabině a mezi známými?

Všichni ze mě mají legraci.

Co vám řekla třeba manželka?

Na hokeji nebyla, ale zaregistrovala to. Četla o tom. Nijak moc jsme to nerozebírali. Že bychom si kvůli tomu dělali hezký večer při svíčkách, to zase ne. Řekla mi něco v tom smyslu, že je to sice hezké, ale že bych nemusel zakopávat. V tomhle věku, že už bych se mohl naučit bruslit.

Udělal byste to znovu?

Ale jo. Proč bych to neudělal. Tohle bylo opravdu čisté zakopnutí a bylo to skutečně spíše k smíchu. Dopředu se to ale říct nedá. Člověk se musí rozhodnout, až bude přímo v té situaci. Rozhodně to ale není tak, že se teď budu každý zápas k něčemu přiznávat. To určitě ne.