Vedení klubu podepsalo nové smlouvy s deseti hráči loňského kádru. Nové kontrakty uzavřeli útočníci Vladimír Škoda, Tomáš Mertl, Lukáš Květoň, Martin Podlešák, Rudolf Červený a obránci Peter Mikuš, Tomáš Harant, Stanislav Dietz, Tomáš Prokop a Karel Plášil. „Stojíme o jejich služby i nadále a počítáme s nimi při budování mužstva s dlouhodobou perspektivou," uvádí předseda představenstva a generální manažer klubu Zdeněk Blažek.

Všichni tak budou pod platnou smlouvu na jihu Čech i pro následující sezonu. Ještě v průběhu loňského ročníku Mountfield ohlásil také příchody brankáře Ondřeje Kacetla a obránce Martina Pláňka ze Znojma. „Jedná se o mladé hokejisty, kteří už však na svůj věk mají kvalitní zkušenosti se seniorským hokejem v EBEL lize," říká sportovní manažer Petr Sailer.

HC Mountfield se tak krok za krokem daří naplňovat svou vizi vyhlášenou před loňskou sezonou. Výrazně omlazený tým s řadou vlastních odchovanců dokázal pod vedením nových trenérů splnit cíl v podobě postupu do předkola play off, kde v rozhodujícím utkání svedl 114 minut trvající bitvu s Vítkovicemi.

Nyní pak dochází právě ke vhodnému doplnění kádru o další perspektivní hokejisty Kacetla s Pláňkem a dále udržení stávajících hráčů, se kterými u sportovního vedení klubu panovala nad jejich výkony spokojenost. Útočník Vladimír Škoda a obránce Tomáš Harant doplnili jako zkušení hráči kádr v průběhu loňské sezony, když na jih Čech přišli ze slovenské Žiliny. Nyní budou oblékat dres Mountfieldu i nadále.

Stejně jako útočníci Tomáš Mertl, Lukáš Květoň, Martin Podlešák a Rudolf Červený. Nový kontrakt podepsal také obránce Peter Mikuš, který úplně celou loňskou sezonu musel vynechat kvůli zranění kolena.

Vedení klubu si novými smlouvami pojistilo také teprve devatenáctileté obránce Tomáše Prokopa a Karla Plášila. Oba si v minulém ročníku připsali premiéru v české nejvyšší soutěži a vzhledem k novému nařízení Českého svazu ledního hokeje o povinném nasazování mladých hráčů by i v nadcházející sezoně měli dostat opět velkou příležitost.

Otazník visí nad dalším působením útočníka Aleše Kotalíka. „Máme o něj zájem a čekáme na jeho vyjádření," říká manažer Sailer.

Kádr opustili hráči, kteří v týmu byli na hostování a v jejich dalším působení už vedení klubu nevidělo žádnou perspektivu. Brankář Lukáš Sáblík a útočníci Ladislav Kohn s Lukášem Luňákem patří jiným klubům a Jihočeši už o ně neměli zájem. Útočník Robin Soudek pak na vlastní žádost ukončil s klubem smlouvu a dal přednost studiu v zahraničí.

Do ruského Jekatěrinburgu pak odešel reprezentační brankář Jakub Kovář. Klub tak do příští sezony vstoupí s brankářskou dvojicí Pavel Kantor a Ondřej Kacetl. „Kantor s Kacetlem by se měli poprat o post jedničky a zároveň vytvořit hodně kvalitní gólmanskou dvojici. Pavel Kantor své kvality potvrdil letos při zranění Kuby Kováře, Ondra Kacetl zase chytal tři roky spolehlivě rakouskou EBEL ligu," dodává Petr Sailer.