Kladnem totiž dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu a po dvou třetinách vedli 4:2. Soupeř však dokázal vyrovnat a nakonec zvítězil 5:4 po penaltovém rozstřelu.

Jihočeši zápas nerozehráli dobře. V první třetině dlouho nemohli nabrat patřičné tempo, což soupeř dokázal potrestat dvěma góly. Trenér Jan Tlačil přesto za výkon v úvodu zápasu své svěřence nezatracoval. „Byli jsme aktivní a neřekl bych, že to byla z naší strany špatná třetina,“ uvedl. „Udělali jsme ale dvě chyby, které soupeř potrestal,“ připustil.

Jeho kladenský protějšek Zdeněk Müller mohl být naopak se vstupem svého týmu do utkání maximálně spokojen. „První třetina byla z naší strany velmi dobrá a vyhráli jsme ji 2:0, což byl opravdu výborný vstup do zápasu,“ přikývl.

Pak však přišel velký obrat. Domácí celek se dostal do obrátek a během necelých sedmi minut otočil skóre ve svůj prospěch. Navíc přidal Veselý ještě čtvrtý gól a podruhé šli do kabin podstatně spokojenější hráči Mountfieldu. „Ve druhé třetině jsme hráli takovou hru, kterou chceme produkovat. Dokázali jsme se prosadit i brankově,“ chválí Tlačil mužstvo za jednoznačně nejlepší pasáž zápasu.

„Nás ve druhé třetině postihl velký výpadek. V obranném pásmu jsme hráli velmi špatně a dostali jsme čtyři góly,“ posteskl si Müller.
Jeho tým se však nevzdal a dokázal dvoubrankové manko vymazat. „Zdálo se, že je rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme se ale opět zvedli. Hodně nám pomohl kontaktní třetí gól,“ pochvaloval si Müller.

To Tlačil s výkonem svých hráčů v závěrečném dějství spokojen být nemohl. „Už jsme nebyli tak aktivní a udělali jsme opět hrubé chyby, které soupeř opět využil,“ zlobil se.

Prodloužení se odehrálo prakticky na jednu branku, ale vítězný gól Jihočeši dát nedokázali. Rozhodnout tak musely poprvé v sezoně samostatné nájezdy.

Hned v první sérii uspěl domácí kapitán Sailer a Turek vychytal kladenského Kallu. Gulašův blafák pak Kopřiva vytlačil na tyč, ale proti Turkovi neuspěl ani Tenkrát. Rozhodnout mohl ve třetí sérii Šimánek. Místo své oblíbené bekhendové kličky však vystřelil na Kopřivovu lapačku a v ní také kotouč skončil. Zkušený Kaberle s nožem na krku mazácky proměnil, po něm uspěl i Horna a když domácí Ptáček neproměnil, bylo rozhodnuto.

„Jsou to naše první letošní dva body a jsme samozřejmě spokojeni,“ pochvaloval si Müller. „V dovednostních schopnostech jsme neuspěli,“ litoval domácí kouč.