Výkon vašeho týmu byl podstatně lepší než v předcházejícím zápase v Šumperku. Sehrál v tom velkou roli důrazný pohovor trenéra Rosola?
Je fakt, že na nás trenér docela křičel. Ale by to na místě, protože v Šumperku jsme nadělali strašné množství chyb. Ne snad, že bychom to tam nějak odflákli, ale dostali jsme sedm gólů, což je moc. Přitom jsme čtyři góly dali a na to bychom venku klidně mohli vyhrát. Čtvrteční pohovor nám určitě pomohl. Rozebrali jsme si utkání v Šumperku, abychom neudělali především tolik chyb v obraně. To se celkem podařilo.

Po utkání v Šumperku se trenér zlobil především proto, že jste mnohokrát nechali před gólmanem Bláhou nepokryté hráče. Na to jste se hodně zaměřili?
Ano. V Šumperku jsme udělali skutečně velké množství individuálních chyb.

Pro zápas s Kladnem došlo ke změnám ve složení obranných dvojic. Prospělo vám to?
Vyhráli jsme, takže to asi prospělo (smích).

Celý zápas jste odehráli jen na tři pětky. Vyhovuje vám, že jste častěji na ledě?
Mně osobně se na tři pětky hraje dobře. Proti Kladnu jsme se nedostávali moc pod tlak, takže se to dalo zvládnout.

Podobně jako v předcházejícím domácím zápase s Havlíčkovým Brodem vám výborně vyšla úvodní třetina. To byl výkon podle vašich představ?
Dá se to tak říct. Přitom jsme do zápasu nešli s tím, že budeme Kladno za každou cenu napadat a tlačit. Šli jsme do utkání spíše s tím, že nechceme vzadu udělat chybu a na hosty si počkáme. Ale chyby dělal spíše soupeř, tak jsme toho využili a šli jsme po nich.

Zhruba od poloviny zápasu to vypadalo, jako by vám začínaly na ledě malinko docházet síly. Bylo tomu tak i ve skutečnosti?
Nevím, jestli nám přímo docházely síly. To se takhle nedá říct. Ale bylo to v momentu, kdy hrálo Kladno přesilovku a potom nás na několik střídání zatlačilo do našeho pásma. Jak jsme hráli na tři pětky, tak jsme toho chviličku měli dost. Možná to vypadalo, že nemáme síly, ale ve třetí třetině už to bylo zase v pohodě.

V úvodu třetí třetiny vám hodně pomohl druhý gól?
To určitě. Ale i s klukama v kabině jsme se bavili o tom, že ve druhé třetině už jsme toho sice měli dost, ale ve třetí jsme to zase zvládali. Nemyslím si, že bychom měli problém se silami. To v žádném případě.

Přestože v závěru zápasu hráli hosté dvě přesilovky za sebou a zkusili i power play, tak se zdálo, že máte konec pod kontrolou. Bylo to tak?
Ano. Útoky Kladna jsme pochytali a hosté se nedostávali do žádných větších šancí. Závěr jsme zvládli úplně v klidu.

Nehráli jste také trochu i za trenéra, protože v kuloárech začínaly prosakovat spekulace, že v případě porážky by mohlo hrozit třeba i jeho odvolání?
Podobné spekulace já osobně vůbec nevnímám. Hráli jsme především za mužstvo, celý klub a fanoušky. Potřebovali jsme body jako sůl a jsme rádi, že se to podařilo právě doma s Kladnem po parádním výkonu.

Nastartujete touto výhrou nějakou vítěznou sérii?
Doufám, že ano. Ve středu jedeme do Kadaně a hlavně musíme zůstat nohama na zemi, abychom si nemysleli, že teď už to půjde samo. Pokud však budeme pokračovat v poctivých výkonech jako proti Kladnu, tak bychom mohli nějakou sérii nastartovat, abychom se v tabulce posunuli nahoru.