Co se vám, kromě vlastní svatby, vybaví, když se ohlédnete za letošním létem?
Nic podobného jsem pochopitelně nikdy předtím nezažil. Udály se tady kolem hokeje nějaké věci, na které bylo třeba reagovat tím správným směrem. Skupina, která tady hokej nějakým způsobem získala po usilovné práci a dlouhých jednáních, je tou správnou cestou. Získala ho na úkor druhé skupiny, která tady měla připravené bůhvíco v návaznosti na královehradecký klub. To, že jsme to získali my, je pro budějovický hokej jenom dobře. O tom jsem přesvědčen.

Podílel jste se finančně na zakoupení prvoligové licence. Jaká byla vaše další role při jednáních o záchraně českobudějovického hokeje?
S klukama jsem se pravidelně scházel a zúčastnil jsem se některých jednání, ale jinak jsem vystupoval pouze v roli hráče. Většinu toho měli na starosti Radek Bělohlav, Standa Bednařík, Petr Sailer a Roman Turek. Klobouk dolů před nimi, co dokázali a co se jim podařilo dojednat. Jednu chvíli už to totiž vypadalo, že je to úplně ztracené. Potom se to však otočilo na naši stranu.

Nyní už jste zase vyloženě jenom hráč, nebo svým kolegům pomáháte třeba se sháněním sponzorů a dalšími záležitostmi?
Jsem v roli hráče, nicméně schůzky ve společnosti s ručením omezeným, která hokej v Budějovicích provozuje, stále probíhají. Je nás pět a já tam zastupuji kluky, kteří se podíleli na zakoupení prvoligové licence. Dění v klubu samozřejmě pozorně sleduji a kluci mě o všem informují. Zásadních schůzek se účastním.

Zalitoval jste někdy v průběhu hodně překotného léta, že jste neodešel třeba do Liberce, který o vás stál, a nebyl jenom hráčem, který si odtrénuje a nemusí se dál o nic starat?
Nezalitoval. Rozhodl jsem se takhle sám podle své hlavy. Mnohem větší motivací do hokeje pro mě bylo zkusit to tady dát s klukama dohromady,  podílet se na tomto projektu teď hráčsky a v budoucnu třeba i v jiné roli. Byl to pro mě mnohem větší stimul než jít hrát někam extraligu, i když jsem tuto možnost měl. Už jsem se nechtěl někam trmácet, napůl se stěhovat a trávit spoustu času na cestách. Jsem doma šťastný a upozadil jsem trochu své osobní ambice ve prospěch projektu, který tady společně budujeme. Bylo to mé rozhodnutí a znamená to pro mě mnohem víc, než si někde jinde třeba vydělávat o pár tisíc víc.

Dá se odhadnout síla vašeho týmu pro prvoligovou soutěž?
To se teď těžko srovnává, protože jsme neměli možnost konfrontace s týmy, které první ligu hrají. Nedokáži si dost dobře představit, jak silný bude náš tým v měřítku prvoligových soupeřů. Podle mého názoru tady máme velice kvalitní hráče. Hráčský kádr je však samozřejmě odvislý od toho, co si klub může dovolit. Je složité začít provozovat úplně novou organizaci se vším všudy vlastně na zelené louce. Kvalita hráčského kádru se odráží od schopnosti naplnit rozpočet a od toho se odvíjejí i potencionální výkonnostní cíle. Klub funguje teprve nějaké tři týdny a na stavění kádru bylo skutečně jen minimum času. Vzhledem k těmto podmínkám se přesto podařilo vytvořit slušný tým.

Minimálně na play off pomýšlet budete?
Jsou tady kvalitní starší hráči se vztahem k regionu a k tomu mladí kluci, kteří moc zkušeností se seniorským hokejem nemají. Až samotná soutěž ukáže, jak na tom budeme. Ale chceme se rozhodně pohybovat na horních příčkách tabulky. Ambice máme, byť jsme klub dali dohromady na poslední chvíli. Věřím, že máme na to být nahoře. Postoupit do play off je pro nás povinnost a tam už se pak může stát prakticky cokoliv.

Letos asi ještě ne, ale máte do budoucna vizi návratu do extraligy?
Samozřejmě. Kvůli tomu jsme se do toho také pustili. Byla to také vize kluků, kteří klub podpořili finančně. Nic jiného pro klub, město i celý region ani nemůže existovat, než snaha postoupit zpátky. Budějovice jsou na extraligové mapě nezpochybnitelnou veličinou. Vždyť jenom kolik se tady vychovalo top kvalitních hráčů, kteří plní klíčové role i v týmech NHL. Už jenom pro tuto tradici se musí v celém regionu udělat všechno, aby klub měl šanci postoupit zpátky do extraligy. Záležet ale bude na podpoře sponzorů a také na tom, jestli se nám podaří sehnat nějakého generálního partnera. Zřejmě to bude muset být mimo region, protože možnosti zdejších firem jsou omezené. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo letos klub stabilizovat a od příštího roku rozpočet navýšit. Už od začátku pak pomýšlet na to, že chceme postoupit.

Na váš první přátelský zápas s Kladnem přišlo pět tisíc diváků. Co očekáváte od prvního mistrovského duelu s Havlíčkovým Brodem?
Doufám, že přijde zase hodně lidí. Klub začíná svou novou éru, což se nestává každý rok. Věřím, že diváci přijdou a podpoří nás i ve chvílích, kdy nám to třeba úplně nepůjde. Všichni ví, co se tady událo,  jak bylo těžké vůbec mít možnost postavit se na první buly a pokračovat tady v profesionálním hokeji. Pomohli k tomu všichni. Od vedení klubu přes hráče a až třeba po maséry. Pavlové Vlašic a Bláha nám i v tom určitém provizoriu vytvořili pro hokej velice dobré podmínky. Také před nimi je třeba smeknout. Všichni se podíleli na tom, že dnes je celá organizace připravena vstoupit do profesionální soutěže. Přeji si, aby tady hokejová euforie pokračovala i nadále, abychom mohli pomýšlet na návrat tam, kam budějovický hokej patří.