Vítěz základní části vyhrál nad Soběslaví doma i venku shodně 9:3. Nejpilnějším střelcem byl v sérii útočník Jiří Hanzal, autor celkem pěti gólů. Doma jsme se půl zápasu rozkoukávali; nevím, jestli to bylo nervozitou, že můžeme hodně ztratit, ale první půlka nám nevyšla podle představ. Proti tomu druhý zápas, ačkoli jsme prohrávali, jsme měli celý pod kontrolou," porovnává Jiří Hanzal.

Servismani výsledkově navázali na dlouhodobou část, kdy často soupeře výrazně přestříleli. „Neřekl bych, že jsme byli o tolik lepší, ale spíš to Sobík vzdal, když prohrával o tři, čtyři góly," přemítá Jiří Hanzal, jehož tým nedopustil překvapení a je v semifinále. „Bylo to podobné jako v základní části, když soupeři druhou a třetí třetinu vzdali. Soběslav se u nás za rozhodnutého stavu soustředila spíše na své domácí utkání, a to jí nevyšlo," líčí Jiří Hanzal a tvrdí, že skóre je možná pro hokejisty Spartaku kruté: „Skoro mi jich až bylo líto."

Vyřazený tým se mezi osmičku vtěsnal za minutu dvanáct místo Hluboké, a tak fanoušci přišli nejméně o dvě okresní derby. „Soběslav dlouho byla na devátém místě a až zajímavými výsledky v posledním kole se tam dostala," mapoval útočník boj o play off. Lídr sledoval, kdo na něj připadne. „Já byl asi jediný, kdo chtěl Hlubokou, ostatní kluci si přáli Soběslav nebo Tábor. Mně se ale takovou dálku nechtělo cestovat. Na Hluboké se mi navíc hraje dobře, malé hřiště mi nevadí; když jsem hrál v Anglii, měli jsme doma zrovna takové. Při mém stylu hry je to lepší, než bruslit kilometry na letištích," usmívá se urostlý forvard, jenž se v osobních soubojích cítí jako ryba ve vodě.

David servis čeká na výsledek rozhodujícího zápasu mezi Veselím a Táborem: Pokud Veselští splní roli papírového favorita, pošlou servismanům do cesty krumlovské medvědy. Když dojde k překvapení, čeká na Budějovické Tábor.

„Myslím, si, že Veselí vyhraje a půjdeme na Krumlov. Ale je mi jedno, jak to dopadne," uvažuje Jiří Hanzal nad soupeřem pro semifinále. „Tábor skončil hůř, až na sedmém místě, Krumlov zase chce hrát útočný hokej, který nám vyhovuje," nevybírá si.

Ve čtvrtek má David servis trénink a v pátek přivítá první semifinále.