Extraligový program je hodně nabitý. Žádné bujaré silvestrovské oslavy vám asi nedovolil.

Nevím, jak ostatní kluci, ale já jsem nic velkého nepodnikal. Hned další den jsme pak měli trénink, takže se žádné opíjení nekonalo.

S jakým přáním jste vstoupil do nového roku?

V hokejovém životě hlavně zdraví a ať je to lepší než ten minulý, protože to naše výsledky nebyly úplně optimální. Vzhledem k tomu, jaký máme tým, tam máme pořád značné rezervy. Přeji si, aby nám to tam začalo více padat a lidi jsme hokejem více bavili.

V extralize jste po pěti vítězstvích v řadě teď šestkrát za sebou nezvítězili. Čím si vysvětlujete takové diametrálně odlišné série?

Soupeři si na nás začali dávat větší pozor a začali hrát pozorněji dozadu. My jsme se tím pádem hůř prosazovali. Zápasy jsou si hodně podobné v tom, že padá málo gólů. Hraje se opatrněji a stav bývá dlouho 0:0. Pokud by se nám podařilo odskočit, tak by gólů padalo více. Takhle jsme hodně vzadu a v našich zápasech je k vidění málo branek.

Vůbec se vám letos nedaří v nájezdech, ve kterých máte letos bilanci žádného vítězství a šesti porážek. Kde hledat příčinu?

Nejde nám to. Už je to asi i trošku v hlavách. Nejde říct jednu příčinu, proč góly nedáváme. Chybí nám jeden hráč, který by penalty pravidelně proměňoval. Momentálně ale nemáme střelce, který by dával góly pravidelně v každém zápase.

Vy osobně jste se dostal do herní pohody. Nastupujete v první řadě a na ledě je vás hodně vidět. Cítíte to také tak?

Daří se mi dobře, ale vždycky to může být ještě lepší. Od trenéra dostávám na ledě hodně prostoru, což je základ. Každý hráč si pak začne víc věřit a všechno je jednodušší. Řekl bych ale, že solidně hraje celé mužstvo. Chybí tam nějaké ty body navíc za výhru. Herně to není úplně nejhorší. Výsledkově to teď ale dobré není. To je fakt.

V neděli hrajete ve Zlíně. Často tom mluvíme, ale přesto: je to pro vás stále zápas se zvýšenou motivací?

Určitě. Je to můj domov. Mám tam rodiče a kamarády, takže se budu chtít ukázat. Potřebujeme bodovat. Nejlépe alespoň za dva body. Teď se blíží nejdůležitější část sezony a chce to bodovat v každém zápase.

Právě proti Zlínu se vám letos daří a skóroval jste v obou odehraných zápasech. Je to shoda okolností, nebo ta zmíněná zvýšená motivace?

Asi od obojího trochu. Pokaždé to byly trochu šťastné góly, ale to k tomu patří. V minulých letech jsem zase proti Zlínu moc gólů nedával.

Brankářská jednička Zlína Sedláček je na mistrovství světa dvacítek v Kanadě. Může být pro vás výhodou, že v brance nastoupí jeho náhradník Štúrala?

Výhoda to být může. Ale Štúralu znám a je to dobrý gólman. Zlín sází na dobrou defenzivu a gólmanovi hodně pomáhá. Bude záležet na nás, jak budeme hrát. Myslím si, že můžeme porazit každého.

V tomto období se začínají podepisovat smlouvy na další sezonu. Máte v klubu platný kontrakt ještě na příští rok?

Ne. Smlouva mi po sezoně končí.

Už jste jednali o jejím případném prodloužení?

Zatím ne.