V nájezdech jste brankáře Sáblíka nejdřív dvakrát po sobě překonal ukázkovým bekhendovým blafákem. Je to vaše nejoblíbenější varianta?

Je pravda, že mi na tréninku docela vychází. Potřetí už jsem ho dělat nechtěl. Myslel jsem si, že už by mi to gólman nesežral.

Nebyl risk zopakovat to samé i napodruhé?

Já stejně nic jiného než ten bekhend neumím. Dával jsem si jenom pozor, aby mi puk nevypíchl hokejkou. Naštěstí holí moc dopředu nešel. Proto jsem to udělal stejně.

Na váš třetí pokus se do karlovarské branky vrátil místo Sáblíka Mensator. Toho jste zaskočil střelou mezi nohy. Věděl jste už dopředu, že budete střílet?

Viděl jsem, že se v brance mění. Úplně dopředu jsem to nevěděl, ale bekhend už jsem potřetí zkoušet nechtěl. Říkal jsem si, že by mi tam gólman mohl jít dopředu. Viděl jsem větší místo mezi jeho nohama, tak jsem to zkusil.

Letos jste nedal jednu penaltu v Mladé Boleslavi, takže vaše úspěšnost při nájezdech je sedmdesát pět procent. Berete tuhle bilanci?

Určitě (smích).

Pro vás byl bod navíc hodně důležitý, ale pro soupeře ještě více. Bylo to znát při nájezdech na psychice?

Asi ano. Uklidnil nás trochu už fakt, že jsme v závěru zápasu dotáhli dvougólový náskok soupeře. Asi jsme více věřili, že bychom mohli vyhrát. Vyrovnali jsme trochu se štěstím a soupeře to naopak hodně srazilo. Při nájezdech už jsme byli v klidu.

Ještě osm minut před koncem jste prohrávali o dva góly. Věřili jste pořád ve vyrovnání?

Nejhorší bylo, když dali domácí v přesilovce gól na 3:1. To nás dost vzalo. Strašně nám pak pomohl gól Franty Ptáčka na 3:2. Na střídačce jsme se vyhecovali a věřili jsme si. Po vyrovnání se to otočilo a pomalu to vypadalo, že bychom mohli mít body tři.

Čím si vysvětlujete, že jste v průběhu sezony nájezdy prakticky nemohli proměnit, a teď jste dali z deseti pokusů šest gólů?

Celkově nedáváme v zápasech moc gólů. To je znát i při nájezdech. Chybí tam trochu chladná hlava. Ve Varech už jsme neměli co ztratit. Od nás se moc nečekalo, že na nájezdy vyhrajeme. Byli jsme víc v pohodě, což nám pomohlo.

Doma se Zlínem můžete udělat definitivní krok směrem k předkolu play off. Co od zápasu očekáváte?

Letos jsme Zlín ještě neporazili. Chtěli bychom toho docílit teď. Výhra by se nám v dané situaci moc hodila.

Může být vaší výhodou, že Zlín je v tabulce druhý a relativně v klidu?

Není to tak docela pravda. Zlín chce skončit druhý a ve čtvrtfinále se tak vyhnout Spartě. Na třetí Pardubice má náskok jenom tří bodů. Soupeř bude chtít vyhrát, ale v podvědomí bude víc v klidu, než kdyby hrál o nějakou postupovou příčku.

Proti Zlínu jste dal letos pokaždé gól. Trefíte se i napočtvrté?

Doufám, že nějaké góly dáme. Dáváme jich málo. Snad se trefíme, hra se otevře a bude se hrát zajímavější hokej. Moje góly proti Zlínu, to je jenom shoda okolností. Proti Zlínu mám možná trochu větší motivaci, ale snažím se hrát pokaždé stejně. Je to spíše o štěstí, že to tam spadne.

Ve čtvrtek jste se stal poprvé otcem. Asistoval jste u porodu?

Ne. Manželka rodila ve Zlíně a já jsem musel zůstat v Budějovicích na tréninky. Zatím jsem syna viděl jen na fotkách. Poprvé se do Zlína dostanu až v úterý po zápase.