Deník zjišťoval, co o návratu mistra světa zo roku 2010 říkali soupeři. Z jeho úspěšnosti na vhazování v prvních patnácti minutách se hradeckým hokejistům točila hlava."

Buly uprostřed hřiště - vítěz Novotný. Buly v defenzivě - vyhrál Novotný. Buly před brankoiu soupeře - Novotný skvěle.

Mistr světa 2010 Jiří NovotnýMistr světa 2010 Jiří NovotnýZdroj: Deník/ Kamil Jáša

A tak to šlo čtyřikrát za sebou.

"To je moje práce," přikyvoval vousatý hokejový útočník. "Snažím se ji dělat co nejlépe. A budu ji dělat tak dlouho, dokud tady budu."

A co o něm říkali soupeři z Hradec Králové? "Hrál ta buly vážně dobře," přikyvoval a sympaticky hodnotil střelec jednoho přesilovkového gólu Aleš Jergl.

Ten vnímal nepříznivý vývoj zápasu pro jeho tým a také posuny v hradecké sestavě. Proto právě na Novotného vycházely v utkání různé formace. "To bylo rozhodnutí trenérů," řekl Jergl po zápase, ve kterém Novotný dokonce sahal v závěru před prázdnou brankou po gólu. "On vůbec nepatří do starého železa," kroutil hlavou Jergl. "Jestli to někdo říkal, tak nemá pravdu."

Mistr světa 2010 Jiří NovotnýMistr světa 2010 Jiří NovotnýZdroj: Deník/ Kamil Jáša

Útočník Mountfieldu HK se znovu vrátil k úspěšnosti Jiřího Novotného na buly. "Hlavně na vhazování bylo znát, že to opravdu umí," vysekl poklonu o jedenáct let mladší hráč.

Asistent trenéra Motoru Patrik Martinec jen poznamenal."My Jirku viděli v tréninku, víme, co umí, jen jsme měli obavu, aby se nezranil, jsme rádi, že to přežil, pro tělo není jednoduché naskočit do ostrého zápasu."

A královéhradecký Jergl ještě na jedno nadechnutí dodal: "Je to kvalitní hokejista, pořád má co ukázat."