Pro oba celky se jednalo o generálku na ostrý start sezony. Jenže zatímco hosté vstupují do KHL už v úterý v Novosibirsku, Jihočechy čeká start až za necelé dva týdny ve středu 11. září doma proti Třebíči.

Přesto se i sestava Motoru zřejmě hodně blížila té, která vyjede na led v letošní prvoligové premiéře. Oproti středeční výhře nad Lincem (4:0) udělal trenér Václav Prospal jedinou změnu. „Zlobivého“ Václava Karabáčka nahradil Roman Přikryl.

Hosté nasadili do hry všech pět Čechů. Do branky se postavil Langhamer a v elitní formaci figurovali beci Jordán s Vitáskem, v útoku pak bratři Zohornové.

První třetinu odehrál Motor proti renomovanému soupeři bez respektu a stačil držet krok. Hosté byli o něco rychlejší, ale na šance bylo úvodní dějství vyrovnané. Jistotou oplýval Klouček v domácí brance, jenž neinkasoval už čtvrtou třetinu za sebou. Úvodní dějství zpestřil také vyplašený netopýr, který se proháněl po celé hale.

Na přelomu první a druhé třetiny domácí doslova propásli pořádně dlouhou přesilovku pět na tři. A tak přišel trest. Ve 25. min. se totiž Amur přece jen prosadil. Bekhendem poprvé překonal Kloučka dorážkou důrazný a hlavně nedostatečně pokrytý Kapiturov.

Vedoucí gól odstartoval mohutný nápor ruského klubu a výborný Klouček musel tahat jeden těžký zákrok za druhým. Ale jakmile to šlo, velel do útoku i domácí celek, takže byl k vidění hokej, který skoro čtyři tisícovky diváků bavil, i když nepadaly góly.

Dvě minuty před druhou sirénou potrestal Amur nedůslednost v domácí rozehrávce podruhé. Přesně pod horní tyčku zamířil nekrytý Ruděnkov. A mohlo být ještě hůř. Téměř dvou minutové oslabení ve třech však Jihočeši ubránili.

Do třetí třetiny vstoupil Motor sympaticky. Vynutil si tlak a hosté museli faulovat. Proti Klozově švihu musel Langhamer ukázat skutečně bleskurychlý semafor a v přesilovkách kontaktní gól několikrát doslova visel ve vzduchu.

Jenže přišlo vyloučení Beránka a elitní formace Chabarovsku zápas definitivně rozhodla. Jedovatou střelu Hynka Zohorny ještě jemně tečoval za Kloučkova záda Vitásek – 0:3.
Definitivní tečku za zápasem udělal dvě minuty před koncem Kapiturov, který upravil na konečných 0:4.

Branky a nahrávky: 25. Kapiturov (Gorškov), 38. Ruděnkov (Kapiturov), 51. Vitásek (H. Zohorna, T. Zohorna), 58. Kapiturov (Ruděnkov, Vitásek).
Vyloučení: 4:5, využití: 0:1. Rozhodčí: Skopal, Šperl – Jindra, Němec. Diváci: 3710.
ČEZ Motor: Klouček – Plášil, Vydarený, Suchánek, Pýcha, Pavel, Lytvynov – J. Veselý, Prokeš, Christov – Holec, Venkrbec, Beránek – Endál, Kloz, M. Novák – Zd. Doležal, Přikryl, Gilbert. Trenéři Prospal a Totter.