Do hostující branky se tentokrát postavil Strmeň, v obraně si při absenci marodů Pavlina s Vydareným odbyl premiéru Američan Allen. Univerzál Babka se vrátil na své místo v útoku, ve kterém chyběl nemocný Šimánek a místo v sestavě opět nezbylo na Kanaďana Gilberta.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu zahrozil v přesilovce domácí Pšurný, na druhé straně zaujal individuální akcí Veselý. Do vedení šli domácí. Ve 12. min. V přesilovce zblízka namířil bekhendem přesně pod horní tyčku Navrátil.

Vedoucí gól Zubry maximálně vyburcoval a záhy přidali i druhý gól, přestože ho Moučka dosáhl kopnutím bruslí a sudí ho napoprvé neuznali… Třetí branku navíc mohl přidat Hrabal, který doslova opláchl novou posilu Allena, ten ho musel faulovat, ale trestné střílení domácí hráč neproměnil. Krátce před první sirénou se ale elegantně protáhl domácí obranou kapitán Motoru Pýcha a snížil na 2:1.

Po změně stran Jihočeši nesehráli vůbec dobře dvě přesilové hry a poté mohli sami inkasovat. Z přečíslení dva na jednoho ale Strmeně nepřekonal T. Doležal.

Možnost domácí celek trochu víc přitlačit torpédovaly zbytečné fauly ze strany Jihočechů. Místo tlaku tak museli čelit přesilovkám soupeře. V jedné z nich musel Strmeň zlikvidovat skutečně fantastickým zákrokem tutovku Černého.

Vstup do závěrečného dějství ale Motor zvládl na výbornou a Zd. Doležal dorážkou v přesilovce vyrovnal. To byla voda na českobudějovický mlýn. Soupeře přehrával a hlavně fyzicky měl výrazně navrch.
Obrovskou možnost dát vedoucí gól však hosté propásli, když nevyužili rovné dvě minuty trvající přesilovku pět na tři. Obránce Plášil v ní pouze dělovkou orazítkoval brankovou konstrukci.

Jenže vyloučení přibývala i na straně Motoru a tím se svěřenci Václava Prospala připravili o trvalejší tlak. Zápas tak nakonec dospěl do prodloužení, které rozhodně nenudilo. Hostující Karabáček spálil tutovku.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy, které se Jihočechům tradičně nedaří a neuspěli ani tentokrát. V sedmé sérii rozhodl o vítězi domácí Pšurný.

Branky a nahrávky: 12. J. Navrátil (R. Pšurný, T. Doležal), 14. Moučka (Šnajnar), rozh. náj. R. Pšurný – 19. Pýcha (Zd. Doležal, R. Přikryl), 42. Zd. Doležal (Karabáček, Holec). Vyloučení: 7:8, využití: 1:1. Rozhodčí: Kašík, Vrba – Lukš, J. Novák. Diváci: 2011.
ČEZ Motor Č. Budějovice: Strmeň – Plášil, Pýcha, Suchánek, Allen, Lytvynov, Pavel – Holec, Venkrbec, Christov – Zd. Doležal, R. Přikryl, Babka – Endál, Kloz, M. Novák – J. Veselý, Prokeš, Karabáček – Beránek. Trenéři Prospal a Totter.