V úterý v Karlových Varech působili Jihočeši zcela suverénním dojmem. Pouze v samotném úvodu byli brusliví domácí aktivnější, ale pak pevně převzal otěže zápasu do svých rukou Motor. Byl produktivnější a soupeře k ničemu moc nepouštěl. A když už něco prošlo, tak to pochytal pozorný Jan Strmeň v brance. Ten čapl svou příležitost při zdravotních problémech gólmanské jedničky Dominika Hrachoviny skutečně za pačesy a podává výborné výkony. První nula v sezoně mu rozhodně slušela.

Hrachovina není jediným klíčovým hráčem týmu, s jehož absencí se mužstvo musí vypořádat. Stále ještě nejsou k dispozici kapitán Milan Gulaš, jenž se na západ Čech vypravil podpořit svůj tým alespoň ze střídačky, a také zkušený centr Jiří Novotný. Na výkonech týmu se to však naštěstí nijak neprojevuje.

Poměr střel na branku byl v utkání vyrovnaný 28:28, ale tento údaj plně nevypovídá o tom, co se na ledě dělo. Hokejová kvalita byla jednoznačně na straně Motoru. „Takové utkání se hodnotí dobře. Vyhráli jsme 4:0, v klíčových momentech nás podržel gólman. Kluci bojovali, sehráli jsme dobře přesilovku a našli jsme cestu k vítězství,“ mohl už posedmé v řadě za sebou zopakovat svou oblíbenou formulku českobudějovický trenér Jaroslav Modrý.

Kanadský bek Stuart Percy bude pokračovat v Motoru i v příští sezoně.
Nové smlouvy v Motoru podepsali klíčoví obránci Percy, Bindulis a Štencel

Karlovarský asistent trenéra Tomáš Mariška byl průběhem zápasu zklamán. Jeho tým body potřebuje, aby se nezapletl mezi adepty na účast v baráži o záchranu. „Utkání mělo z našeho pohledu dva klíčové momenty. Poslední střídání v první třetině, kdy jsme si nechali trochu lehkovážně dát gól. Tím jsme Motor nakopli. A ve druhé třetině jsme propadli a nabídli soupeři přečíslení, které využil,“ konstatoval.

Také on připustil, že výhra soupeře byla zasloužená. „Za stavu 0:2 se našim hráčům nedala upřít snaha, aby se zápasem ještě něco udělali. Budějovicím ale v podstatě stačilo vyhazovat puky a čekat na další brejkové situace. Hrály ze zabezpečené obrany, přes kterou jsme se nedokázali prosadit. Proto jsme utkání ztratili,“ uvedl.

Nijak nezpochybňoval, že soupeř v utkání dominoval. „Máme náročný program a nebylo jednoduché nastoupit proti odpočinutému Motoru, který měl v neděli volno. Chybí nám někteří hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Situace je taková a musíme se s tím rvát. Sice jsme se rvali, ale chyběly nám šikovnost a důraz v zakončení. Nešli jsme si za góly tak, jako šel Motor, proto také zaslouženě vyhrál,“ zopakoval Mariška.

V závěru druhé třetiny ujel karlovarským bekům hostující obránce Roman Vráblík a byl faulován. Na trestné střílení vyslal trenér Modrý trochu překvapivě Jindřicha Abdula, jenž letos ještě z nájezdu ani jednou neskóroval a nepřekonal ani karlovarského Habala. Přitom měl k dispozici trojici Hanzl, Koláček a Valský, která už byla v této disciplíně letos dvakrát úspěšná. „Měl jsem cítění, že by Jindra mohl proměnit. O tom, že pojede on, jsem rozhodl já a nesu za to také zodpovědnost,“ zdůrazní českobudějovický lodivod.

Brankář hokejistů Motoru Jan Strmeň vychytal svou první letošní nulu.
Motor se dál valí extraligou, v Karlových Varech si připsal sedmou výhru v řadě!

V závěru zápasu spoluhráči pomáhali Janu Strmeňovi k jeho první nule v sezoně. „Honza odvádí pro mužstvo velmi dobrou práci a kluci dobře vědí, že nula je pro gólmana zadostiučinění. V závěru zápasu byli zodpovědnější a je fajn, že to Honzovi vyšlo,“ ocenil Modrý.

Série sedmi výher Modrého samozřejmě těší, ale o nějakém útoku na čtvrtou příčku hovořit nechce. „Díváme se v tabulce nahoru i dolů. Chceme být připraveni na všechny možnosti. Hrajeme svůj hokej a bojujeme. Máme nějaké věci, které nás zdobí. Když je děláme, tak je těžké proti nám hrát. Budujeme si tak respekt v soutěži,“ těší kouče Motoru.