Byla to v sobotu v Havířově pořádná divočina. První gól zápasu sice dali domácí, ale soupeř otočil skóre až na 1:4. Vyhráno však ještě zdaleka nebylo, protože v úvodu třetího dějství najednou svítil na ukazateli skóre stav 4:4. Motor ale předvedl mohutný finiš a nakonec si po zásluze odvezl tři body.

První gól zápasu dal ve 13. min. havířovský Lenďák, který prostřelil gólmana Bláhu. „Do utkání jsme dobře vstoupili a výbornou úvodní desetiminutovku jsme završili gólem," řekl po utkání trenér Havířova Jan Daneček.

Hned po dvou minutách však prokázal svou šikovnost Švihálek a přímo ze vzduchu vyrovnal. Ještě v úvodním dějství předvedla druhá řada hostí dokonalý brejk, na jehož konci dával Straka už do prakticky prázdné branky. „Chtěli jsme co nejdéle vydržet bez inkasovaného gólu, protože jsme věděli, že Havířov má doma výborné začátky. To se nám částečně podařilo, protože jsme první třetinu vyhráli 2:1," uvedl trenér vítězů Petr Rosol.

Rovněž vstup do druhého dějství vyšel Motoru parádně.  Krátce po změně stran přidal dorážkou svůj druhý gól kapitán Straka a pouhých čtyřiatřicet vteřin po něm skóroval také znovuobrozený střelec Kuchejda.

Jenže hosté pak vyrobili chybu na modré při vlastní přesilovce a Fořt svůj rychlý brejk zakončil přesnou střelou mezi Bláhovy betony. „Vstup do druhé třetiny jsme měli parádní a odskočili jsme na 4:1. Mohli jsme náš náskok i navýšit, ale místo toho soupeř  snížil a utkání se poprvé zlomilo," konstatoval Rosol.

V závěru druhé třetiny si hostující obrana nedokázala pohlídat Pechance, který zakončil rychlé přečíslení dva na jednoho a do kabin šli hosté s náskokem jediného gólu.

A o ten přišli hned na začátku závěrečné třetiny. Nejprve domácí Svoboda skvěle vychytal Straku a poté uhodilo na druhé straně.  Foltýnovu střelu dorazil Říčka a bylo vyrovnáno.

Jenže Jihočeši si chtěli na dlouhou cestu domů přibalit všechny tři body a trvalo pouchých sedmnáct vteřin, než Nouza dokázal dorazit kotouč za Svobodova záda a navrch měli opět hosté. „Naše branka na 5:4, to byl druhý zlom v utkání," konstatoval Rosol.

Pojistka přišla deset minut před koncem, kdy v přesilovce  hosté vyšachovali havířovskou obranu a David Kuchejda neměl se svým druhým gólem už žádnou velkou práci.

Svůj druhý gól poté rovněž v početní výhodě zaznamenal také Švihálek a upravil trošku divoké skóre do konečné podoby 4:7. „Byl to takový otevřený zápas nahoru – dolů se šťastným koncem pro nás," řekl po utkání spokojený Petr Rosol.

Čtyři góly dali vítězové v přesilovkách, což byl nakonec rozhodující moment zápasu. „Hosté  prokázali, jak šikovní jsou právě ve vře v početní výhodě," sportovně ocenil havířovský kouč Daneček. „Nakonec přesilové hry zápas také rozhodly," přikývne. „My jsme sice na začátku třetí třetiny díky velké bojovnosti srovnali, ale následně se zápas znovu zlomil pro hosty," řekl Daneček po dramatickém utkání.

Branky a nahrávky: 13. Lenďák (Pechanec, Sztefek), 27. Fořt, 39. Pechanec (Sztefek), 43. Říčka (Foltýn) – 15. Švihálek (Nouza, Jos. Straka), 17. Jos. Straka (Nouza, Vráblík), 22. Jos. Straka (Nouza), 23. Kuchejda (Pajič), 43. Nouza (Jos. Straka, Švihálek), 52. Kuchejda (Boháč), 54. Švihálek (Nouza). Vyloučení 5:6, využití 1:4, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Moravec. Diváci: 2347.
Motor: Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Růžička – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.