Hosté se kromě dlouhodobého maroda Martynka museli obejít také stále ještě bez obránce Vydareného, na soupisku se naopak vrátil uzdravený útočník Červený.

Mimořádná důležitost zápasu byla znát hlavně v jeho úvodu, který se nesl oboustranně v opatrnějším duchu. Do první skutečně velké šance se po přečíslení a výzvě od Langhammera dostal Podlešák, ale jeho pokus o bekhendovou kličku gólman Málek vystihl.

Jihočeši byli o poznání nebezpečnější a v závěru prvního dějství se také po zásluze dočkali vedoucího gólu. Málek Ptáčkovu střelu z dálky jen vyrazil a v nastalé skrumáži před jeho klecí se nejlépe zorientoval Kašpařík.

Po změně stran Vítkovičtí přidali a začali utahovat šrouby. Gólman Kovář se však v těchto dnech potkává s mimořádnou formou. Kapituloval až ve 29. min., kdy si mezi kruhy nabruslil domácí kapitán Burger a vyrovnal nechytatelnou dělovkou k tyči.

V době sílícího tlaku domácích ulétli ve vlastním oslabení Šimánek s Mikeskou, který ale mířil pouze do tyče a Šimánkova dorážka skončila o centimetry vedle.

Navrch ale měli Slezané. Po Szturcově pekelném kole okolo Kovářovy klece a následném závaru už domácí zvedali ruce, ale kotouč za čáru neproklouzl.
A když nedali gól Vítkovičtí, tak uhodilo na druhé straně. V přesilovce vypálil od modré Ptáček a Mountfield podruhé v utkání vedl. Radost ale bohužel trvala jen necelou půlminutku. Káňova dorážka totiž znamenala bleskové vyrovnání.

Do třetí třetiny hostující trenér Výborný zamíchal se sestavou a stáhl hru na tři útoky. Čím dál víc bylo jasné, že zápas rozhodne jediný gól. Domácí k němu byli blízko, vynutili si místy až drtivý tlak, ale Kovář odolával.

Gól nakonec nepadl ani v prodloužení a musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich o výhře domácích rozhofdl v šesté sérii Ujčík.

Branky a nahrávky: 29. Burger (Vosátko, Malík), 39. Káňa (Trnka, Ovčačík), rozh. náj. Ujčík – 18. Kašpařík (Gulaš), 38. Ptáček (Kolarz, Kašpařík). Vyl. 6:7 (navíc dom. Pohl 10 min.), využ. 0:1. Rozhodčí: Hradil, Minář – Barvíř, Blümel. 7831 diváků. Stav série: 3:2. Vítkovice: Málek – Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Bartoň – Huna, Burger, Szturc – Ujčík, Húževka, Káňa – Pohl, Vrána, Klimek – Tomas, Strapáč, J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták. Č. Budějovice: Jakub Kovář – Vykoukal, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný – Burián, Langhammer, Podlešák, od 31. navíc Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Hlasy trenérů - Milan Kupka (Mountfield): "Domácí začali aktivněji, my jsme zase hrozili z brejků. Od durhé třetiny byla převaha Vítkovic citelnější, přesto jsme až do konce drželi přijatelný výsledek."

Mojmír Trličík (Vítkovice): "V první třetině to z naší strany nebylo ono.On druhé třetiny už to byl z naší stranyjiný výkon. Jenom výbornýKovář v brance soupeře zabránil tomu, že jsme nevyhráli v šedesáti minutách.Nakonec si diváci přišlina své, když jsme zvítězili na penalty."