Hrál teprve svůj čtvrtý duel, když mu pardubický Vašíček zlomil ruku a naskočil zase až do předkola play off, ve kterém musel překousnout těsnou porážku svého týmu s Vítkovicemi.

Na konci sezony mu skončilo hostování a jednal s klubem o nové smlouvě. Obě strany se nakonec dohodly a nezdolný bojovník tak bude i v příštím extraligovém ročníku hájit barvy svého mateřského klubu.

S Mountfieldem jste tedy definitivně domluveni?
Ano. V minulém týdnu jsem podepsal smlouvu.

Na jak dlouho jste se dohodli?
Smlouva je podepsána na příští sezonu. Potom se uvidí, co bude dál.

Bylo vaším velkým přáním zůstat doma?
Po dlouhé době, kdy jsem hrál v zahraničí, jsem chtěl zůstat doma. Začít tady sezonu od začátku a pracovat na tom, abychom jako tým něco dokázali. Teď mám takovou jistotu, proč pracuji, a budu makat, jako jsem zvyklý vždycky.

Řešil jste i nějakou jinou variantu než Budějovice?
Nějaké nabídky byly. Prioritou pro mě ale bylo dohodnout se v Budějovicích. Jsem odsud a s mančaftem tady bych rád něco dokázal. Zůstat doma pro mě bylo prvořadé.

Jak hodnotíte s odstupem času svůj krátkodobý návrat v závěru minulé sezony?
Byla smůla, že mě potkalo zranění. Měl jsem zlomenou ruku, ale nedal jsem na rady lékařů a odehrál jsem celé play off se zlomenou rukou. Nepoddal jsem se tomu a věřil jsem, že i se zraněnou rukou mohu týmu pomoci.

Nyní už máte ruku v pořádku?
Mělo by to být dobré. Začalo se mi to hojit poté, kdy jsme vypadli v play off. Už je to více než měsíc, takže je to dobré a nemám žádná omezení. Všechno je v pořádku, což je důležité.

Co říkáte tomu, že jdete už začátkem května na led?
V minulých letech jsem si dělal letní přípravu individuálně, takže týmové tréninky absolvuji po docela dlouhé době. Je paráda, že máme i přes léto ledy tady v Budějovicích. Dříve jsme s klukama tady jezdili za ledem třeba do Plzně. Je to novinka a doufám, že nám pomůže.

Líbí se vám nové Hokejové centrum Jaroslava Pouzara?
Jsem tady poprvé a musím říct, že je to super. Všechno je nové, kromě ledové plochy je k dispozici i hala. Opravdu dobré.

Co očekáváte od příští sezony?
Mančaft je tady dobrý a parta také. To je důležité. Uvidíme, jak se sezona vyvine. Teď bude důležité, jak budeme pracovat. Prvořadé bude dostat se do play off. To je stejné každý rok. Pak už je to boj a každý chce ligu vyhrát. To je jasné. Já osobně bych chtěl navázat na své výkony z posledních sezon a zopakovat je také tady doma.