Proč to v premiéře s Jihlavou nevyšlo?
Nešlo nám to. Všichni jsme se shodli na tom, že jsme nebruslili a tahali jsme nohy. Nehráli jsme jednoduše, nestříleli jsme. Dostali jsme hloupé góly. Všechno to bylo špatně. Tak, jak ve čtvrtek proti Jihlavě všechny puky skákaly k nám, tak tentokrát jsme neudělali moc pro to, aby se k nám odrážely.

Ve vaší hře byla spousta nepřesností. Byla na vině také nervozita, protože očekávání bylo velké a pět tisíc diváků si přálo vítězství?
Nevím, jestli tam byla také nervozita. Nechceme se na to rozhodně vymlouvat, ale led také nebyl nejlepší. Byl doslova tragický. Na něm se toho moc udělat nedalo. Byl horší než prvního srpna. Ale bylo to jedno s druhým. Jak už jsem řekl, hlavně nám nešly nohy. Možná tam byla opravdu až přemíra snahy. Chtěli jsme asi až moc a mělo to opačný efekt. Bruslení, nahrávky, střelba. Všechno bylo špatně. Těžko se mi to hodnotí, protože jsme věřili, že utkání zvládneme a sezonu dobře odstartujeme. Ve středu v Třebíči to musíme zvládnout lépe.

O podcenění asi nemůže být vůbec ani řeč, ale neměli jste přece jen v hlavách, že jste ve čtvrtečním nedohraném utkání Jihlavu přetlačili a v jeho polovině vedli vysoko 7:1?
To si myslím, že ne. Všichni víme, jaká je Jihlava kvalitní soupeř. Ten čtvrteční zápas jsme ani nebrali v potaz. O podcenění nemůže být ani slovo. Špatně jsme bruslili a na to se to všechno kupilo. Místo, abychom hru zjednodušili, tak jsme chtěli udělat vždycky ještě něco navíc, což bylo špatně.

Byla klíčovým momentem zápasu vaše nevyužitá přesilovka pět na tři za stavu 1:2?
Těch klíčových momentů tam bylo více. První gól jsme dostali při naší přesilovce. Druhá branka nám tam spadla také trochu náhodně z rohu kluziště. Sami jsme netrefili prázdnou branku. Každý z nás mohl udělat něco víc a lépe. Hlavně nám to ale z nějakého důvodu nejezdilo. Možná byl na vině i ten špatný led. Na to se ale opravdu nemůžeme vymlouvat, vždyť jsme hráli doma.

Čeká vás zápas v Třebíči. Může být pro vás paradoxně výhoda, že nastoupíte venku a ten větší tlak se přenese na soupeře?
Jsme dostatečně zkušení, abychom se s tím tlakem vypořádali. Doma i venku. V Třebíči to ale rozhodně nebude jednoduché. Všichni víme, jak to tam chodí. Hodně těžko se tam vyhrává. Pro nás se ale nic nemění na tom, že musíme hrát jednoduše do brány, dát góly a získat nějaké body.