Z posledních třinácti zápasů jste deset vyhráli. Je to především díky poctivému hokeji, který váš tým nyní produkuje?
Bavili jsme se o tom a dospěli jsme k závěru, že až teď jsme si hráči i my trenéři pořádně sedli. Chvíli trvalo, než si sedl celý náš systém hry a hráči pochopili, co po nich chceme. Trošku nervózní období, které nás provázelo v létě i na podzim, začíná přinášet své úspěchy. Nechci to zakřiknout, ale začíná to vypadat nějak tak, jak jsme si představovali. Nemyslím ani tak výsledky, ale především fakt, že se daří na ledě realizovat to, co se na kluky snažíme přenášet.

Proces tohoto „sednutí" vám ale narušila výluka v NHL, protože se čtyřmi hráči ze zámoří v sestavě jste produkovali jiný styl hokeje. Souhlasíte?
Neřekl bych, že jsme hráli úplně jiný hokej. Martin Hanzal a Milan Michálek se k nám připojili ze začátku v době, kdy jsme měli mraky zraněných hráčů. To bylo úplně o něčem jiném. Potom už se to nastartovalo jinak a běželo to svojí cestou. Do té doby, než kluci pochopili, že stávka v NHL bude trochu delší. Z toho byli také nervózní. Ale nic nám to nenarušilo. Snažili jsme se i s nimi hrát podobný systém a oni se snažili ho dodržovat.

Poctivě zezadu a při každé možné příležitosti zaútočit. Tímto herním stylem byste se chtěli prezentovat i ve zbytku sezony?
Pro tento mančaft je to jednoznačně cesta k úspěchu.

V pěti zápasech vám bude chybět distancovaný brankář číslo jedna Jakub Kovář. Dokážete se s tím vyrovnat?
Kuba měl samozřejmě famózní formu, ale i s Pavlem Kantorem jsme dokázali odehrát velmi dobré zápasy. Také on má na svém kontě dvě vychytané nuly. Odchytal polovinu sezony a vedl si velmi dobře.

Poslední zápas v Plzni vám kromě dvou bodů už moc radosti nepřinesl. Odvolávali jste se proti spornému výroku rozhodčích v samotném závěru, který vás připravil o ještě jeden bod navíc?
Myslím si, že i distanc pro Kubu Kováře je důsledek toho, že jsme se odvolali. Každý, kdo se několikrát podíval na video, tak musí uznat, že jsme měli pravdu. Také jsme to na svaz doložili. Ale moc jsme si nepomohli. Ztratili jsme bod, distancovaného Martina Podlešáka, peníze a teď navíc i Kubu Kováře. Nikdo jiný nic neztratil. Těžko říct, jestli to mělo smysl, ale řekli jsme, že mlčet nebudeme. Když my uděláme chybu, tak ji také odneseme. V této fázi sezony je to ale nepříjemné a mrzí nás, že jsou na ledě čtyři rozhodčí a nedokáží si třeba mezi sebou promluvit, případně jeden opravit druhého. Jsme naštvaní, že nedokáží přiznat chybu.

Čeká vás zápas se Zlínem, se kterým jste doma naposledy vedli 3:1, ale nakonec odešli poraženi 3:6.
To byl hrozný zápas. Z naší strany naivní a věřím, že jsme se z něj poučili. Zlín je  jeden z mála klubů, který má propracovaný herní systém a drží se ho několik let. Má ho zažitý a drží se ho bez ohledu na to, jaký je tam zrovna trenér. Především má propracovanou hru ve středním pásmu. Na to je třeba se dobře připravit.

Je to také hodně poctivý hokej. S tím počítáte?
Určitě je to nepříjemný hokej. Nedá se říct neatraktivní, protože s ním slaví úspěchy. Musíme ho však překonat.

Platí i nadále, že největší síla Zlína je v přesilovkách?
Platí to pořád. V přesilovkách jsou schopni rozhodovat zápasy. Mají na ně hráče a také v této herní variantě mají výborný systém.

K nejnebezpečnějším hráčům soupeře patří dvojice veteránů Leška a Balaštík. Zaměříte se na ně trochu více?
Jsou to hráči, kteří třeba nejsou celý zápas vidět, ale potom udeří. Že bychom se speciálně připravovali na Lešku, to ani nejde. Možná se spíše více zaměříme na Balaštíka, který je vyloženě gólový. Ale takové hráče má většina mužstev a také jsme je ubránili.

K zajištění postupu do předkola play off vám stačí ve třech duelech uhrát jediný bod. Znamená to pro kabinu větší klid?
Především to máme ve svých rukou a není důvod si nevěřit, že tímto naším stylem hry nějaké body neuděláme. Můžeme jich určitě posbírat více než jeden. O tom jsem přesvědčen.

Považujete za výhodu skončit na sedmém či osmém místě a předkolo začínat na domácím ledě?
V herním rozpisu předkola na tři vítězné zápasy je rozhodně velkou výhodou začínat doma. Nemluvě o tom, že venku jsme teď kromě posledního utkání v Plzni odehráli předtím dva hodně špatné zápasy, na které bychom nejraději zapomněli. Proto bychom raději začínali doma. Uděláme maximum, abychom si to zajistili.

Pošilháváte stále i po první šestce a přímém postupu do čtvrtfinále?
Předkolo máme ve svých rukou. To už o šestce říct nemůžeme. Když by se to povedlo, tak by to bylo fajn. Ale musíme si všechno uhrát sami. Nikdo nám nepomůže.

Kdo z marodů by se mohl pomalu vrátit do hry?
Peter Mikuš by mohl naskočit v neděli. To je ale zatím ještě není jisté. Proti Zlínu nesmí hrát distancovaný Podlešák, který dostal dva vyšší tresty. Láďa Kohn pomalu začíná, ale hrát ještě nemůže. Blíží se návrat Vládi Škody, ale určitě to ještě nebude teď o víkendu.  Soudek ani Prokop také stále ještě nejsou k dispozici, obránce Kolarz je s největší pravděpodobností vyřazen až dokonce sezony.

Máte kým tyto absence nahradit?
Zůstal tady u nás trénovat Kuba Marek, jenž  do Písku jezdí už jen na zápasy. Máme pro zápas se Zlínem třináct útočníků a navíc s námi trénují i někteří junioři.