Jihočeši neodehráli dobré utkání. Soupeř je předčil v důrazu i produktivitě. Domácí celek sice třikrát nastřelil tyč, ale to samé se v jednom případě podařilo i soupeři. Po vyrovnané první třetině ve druhé Vítkovičtí výrazně přidali a jejich náskok mohl být i výraznější. „Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně. První třetina byla z naší strany ovlivněna čtyřmi zbytečnými vyloučeními. Do druhé třetiny už jsme vstoupili dobře a z toho také rezultovaly ty dvě branky,“ potvrdil vítkovický asistent trenéra Trličíka Zdeněk Moták.

Nepovedený vstup do zápasu mrzel i trenéra Mountfieldu Františka Výborného. „Byla chyba, že jsme v první třetině nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her. Sice jsme jednou trefili tyč, ale četnost střelby z naší strany byla malá,“ připustil.

Zkušený kouč souhlasil s tím, že do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. „Z toho také pramenily jejich přesilové hry. Při prvním gólu jsme nepokryli Ujčíka, při druhém jsme udělali chybu ve středním pásmu. V tu chvíli si Vítkovice začaly více věřit. Byly více na kotouči a vidět na ledě. Nás to naopak trošku srazilo do kolen,“ všiml si Výborný.

Ve třetí třetině domácí tlačili, snížili Kašpaříkem na rozdíl jediného gólu, ale to bylo všechno. Naopak sami inkasovali do prázdné branky při power play. „Dali jsme důležitý kontaktní gól, ale víc už jsme nedokázali. Byly tam tyčky, kotouče létaly kolem branky, ale kýžený druhý gól jsme nedali. Musíme se z toho poučit,“ konstatoval Výborný.

Také hostující asistent uznal, že jeho tým vyhrál i jistou s trochou štěstí. „Bez mučení přiznávám, že štěstí jsme v utkání opravdu měli. A výborně nám zachytal gólman Málek,“ dodal.

Výhoda dvojice domácích zápasů na úvod série se rázem pro Jihočechy stala nevýhodou. „Může se stát, že se pro nás toto vítězství stane výhodou. Každý zápas je ale jiný,“ upozornil Moták, jehož tým přišel o první dva domácí zápasy vinou termínové kolize s tenisovým Davis Cupem. „Jsme rádi, že nám Budějovice vyšly vstříc a mohli jsme vůbec výměnu pořadatelství uskutečnit. Finance hrají velkou roli a jsme rádi, že jsme nemuseli domácí zápasy odehrát v Porubě. Finanční ztráta by byla velký,“ zdůvodnil Moták.