Přijedou-li soupeři Motoru do Budvar arény, po otevření zadního vchodu se vydají doprava. Projdou úzkou chodbou a jsou ve svém království. "Kabina pro hosty je jednou z nejlepších v České republice," říká Jiří Šimánek. Extraligu hrál dlouhé roky, nastřádal i reprezentační starty. Může porovnávat. "Hráči tu najdou všechno, co potřebují, kabina je i dost veliká."

Důležitou maličkostí jsou skříňky pro civil hráčů. "Je to oddělené od hokejových věcí, to je šikovná věc," potvrzuje Šimánek.

Supermoderní umělá tráva pod hlubockým zámkem
Jiří Smetana nastoupí s Meteorem proti Hluboké. Připravuje křest ohněm

Speciální zázemí má i trenérský štáb. Má svoji místnost s WC a sprchou. Zpátky ale k hráčům, kteří se v Budvar aréně i jako soupeři mohou cítit komfortně. "Jsou věci, které jsou uvedeny v řádech, musí tady být rotopedy," ukazuje Šimánek prstem na tři kola, která jsou umístěna u zdi tak, aby nepřekážela čilému ruchu před zápasem a o přestávkách. "Před začátkem extraligy probíhá kontrola celého zimního stadionu, kontroluje se i šatna pro hostující týmy," přibližuje bývalý útočník Motoru zavedenou zvyklost. "Jsou tu masérské stoly, pro trenéry je povinností, aby tu měli přípojku pro video." Hokej je ve 21. století velkou vědou. Pokud trenér není spokojen třeba se hrou v přesilovce, během přestávky okamžitě promítne hráčům, co dělají jinak, než si přeje.

Kabina prošla rekonstrukcí, všechno svítí novotou. Sociály a sprchy jsou na vysoké úrovni," prohlíží si Šimánek prostory, ve kterých tráví čas soupeři Motoru. "V 02 Aréně nebo v Třinci a v některých dalších moderních arénách je možná větší prostor pro hosty, ale po převlečení máte civilní věci vedle hokejových, to je v Budvar aréně vyřešeno daleko lépe," zopakoval Jiří Šimánek jednu z velkých předností moderního prostoru.

Možná se právě tady v neděli večer bude do hokejové výstroje převlékat Jaromír Jágr. V 17.00 totiž začne zápas Banes Motor České Budějovice - Kladno.

.