Do domácí branky se vrátil Strmeň, v sestavě naopak chyběli marodi Kutlák, Šimánek, Heřman a nově také obránce Plášil. Od začátku tak nastoupil v obraně Václav Prospal junior. V hostující sestavě nechyběl bývalý útočník Motoru Filip Vlček a do branku se postavil hostující sparťan Honzík.

Úvodní třetina rozhodně nebyla nějakou oslavou hokeje. Domácí sice slibně začali, strážce slávistické svatyně zasypali sprškou střel, ale do vyložených šancí se prakticky nedostávali. Střely z větší vzdálenosti mohutný gólman Slavie s přehledem pochytal. Jedinou výjimkou byl nadějný průnik Bradleyho, ale ani on Honzíka nevyzrál.

Hosté zahrozili pouze při jediné přesilovce první třetiny. „Měli jsme několik nebezpečných situací. Musíme se tlačit více do zakončení,“ konstatoval po skončení úvodního dějství momentálně zraněný útočník Motoru Jiří Šimánek.

Jenže jeho slova nenaplnil ze slibné možnosti hned po změně stran Babka, a tak přišel trest na druhé straně. Střelu Kohúta po rychlém brejku ještě Strmeň vyrazil, ale na Furchovu dorážku do víka už reagovat nemohl.

Inkasovaná branka okamžitě srazila domácí celek do kolen a dlouho nebyl schopen vrátit se do tempa.

Naopak hrozil soupeř. Druhý gól mohl přidat exjihočech Vlček dokonce ve vlastním oslabení po Pýchově chybě, ale na Strmeně naštěstí nevyzrál. Českobudějovický gólman pak zlikvidoval i tutovky J. Doležala a Drtiny.

Když to vypadalo, že je Motor úplně dole, vypracoval P. Novák gólovou akci pro Bradleyho a zámořský forvard si už před Honzíkem věděl rady – 1:1. „Upletli jsme z h… bič,“ jen suše Šimánek konstatovat po druhé siréně. „Hosté měli čtyři gólové šance, ale naštěstí nás drží Honza Strmeň. Věřím, že nás vyrovnávací gól nabudí do třetí třetiny,“ přál si.

Jenže ze strany jeho spoluhráčů to pořád nebylo ono a nedařilo se jim sešívané patřičně skřípnout. Až deset minut před koncem v přesilovce potlačil Endál svůj střelecký instinkt, milimetrovým pasem přes celou šířku kluziště našel M. Nováka a ten střelou z první z těžkého úhlu dostal kotouč za Honzíkova záda.

To byla voda na českobudějovický mlýn a pět minut před koncem přišel i uklidňující třetí gól. Postaral se o něj výstavní trefou Karabáček a zvýšil na 3:1.

Závěr byl ještě dramatický. Domácí šli do tří, ale do prázdné branky pečetil při power play soupeře na konečných 4:1 Vydarený.

Branky a nahrávky: 38. Bradley (P. Novák, Čermák), 50. M. Novák (Endál, Karabáček), 55. Karabáček (Pýcha, M. Jandus), 60. Vydarený – 24. A. Furch (Kohút).
Vyloučení: 5:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Wagner, Ondráček – Podrazil, Bosák. Diváci: 5679.

ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Fillman, V. Prospal ml. – Babka, R. Přikryl, Beránek – Karabáček, Bradley, Čermák – Endál, Gilbert, M. Novák – P. Novák, Dančišin, Zd. Doležal – J. Doktor. Trenéři V. Prospal st. a Totter.