Trenér František Výborný se tak mohl radovat ze svého prvního triumfu na lavičce týmu. „Pardubice jsou v pohodě a v případě vítězství se mohly přiblížit čelu tabulky. Bývá tam výborná atmosféra, která domácím pomáhá,“ říká.

Jeho mužstvo poslali rozhodčí hned v úvodu zápasu do tří. „Důležité bylo, že jsme dvojnásobné oslabení přežili. Snažili jsme se hrát dobře ve středním pásmu, což se nám i celkem dařilo. Soupeř má kvalitní útočníky, kteří hrají dlouho spolu, takže to nebylo vůbec jednoduché,“ tvrdí.

Trenéra potěšil především bojovný duch týmu, který z něj tentokrát doslova čišel. „Padali jsme do střel, což je základ,“ všiml si. „Nepodělali jsme se z toho a i za stavu 2:2 jsme se tlačili do gólu. Řekl bych, že jsme si vítězství zasloužili,“ je přesvědčen.

Vítězný gól dal Květoň minutu a půl před koncem a pojišťovací přidal Melichárek ještě dříve, než soupeř stačil zkusit power play. „Hlavně jsme nechtěli Pardubice do ničeho pustit a počítali jsme s tím, že se bude hrát prodloužení,“ přiznává trenér, že smrtící závěr ze strany jeho týmu nebyl záměrem.

Mountfield vyhrál, přestože měl na svém kontě dvojnásobně větší počet vyloučených než soupeř. „Byla tam řada zákroků, která se dala pískat i na druhé straně. Je to ale na posouzení rozhodčích. To musíme brát jako realitu. Řekli jsme si, že pokud budeme vyloučeni, tak se budeme hlavně snažit, abychom nešli do tří. Na rozhodčí se v žádném případě ohlížet nebudeme,“ ujišťuje.

V pardubické brance nastoupil až třetí gólman Koutský. Podle Výborného to ale na výsledek nemělo velký vliv. „Kluci samozřejmě věděli, že tam není Hašek. Snažili se o četnost střelby a také jsme góly dali. Pokud by Hašek chytal, tak by byl výsleddek třeba opačný, a nebo bychom zrovna vyhráli ještě větším rozdílem. To je těžko říct,“ nechce spekulovat.

Kromě dlouhodobě zraněného Michala Hudce je na deset dní se zraněným kotníkem mimo hru také obránce Poživil. V Pardubicích nemohli hrát ani St. Hudec a Micka, kteří v sedmém kole už za své kluby nastoupili. Šanci tak dostali táborští Kotaška s Kuchejdou. „Určitě nám pomohli,“ chválí trenér.
Oba by měli být k dispozici i ve čtvrtekna Spartě. Otazník se vznáší nad mladým obráncem Jankem. „Dostal při zápase juniorů disciplinární trest, takže má zastavenou činnost. Uvidíme, kdy bude zase k dispozici,“ vysvětluje.