Jihočeši poprvé v přípravném období nasadili do hry čtyři formace a postavili stejně jako soupeř zřejmě nejsilnější možnou sestavu, kterou doplnili mladíci Drančák s Křížem.

Hosté sice přečkali až nečekaně mohutný úvodní nápor Škodovky, ale v 8. min. přece jen inkasovali jako první. V úvodní přesilovce utkání při vyloučení Přikryla vypálil od modré Zámorský, Bitten jeho střelu tečoval a kotouč skrz Hrachovinu doklouzal za brankovou čáru.

Další gól Suchého naštěstí neplatil pro hru vysokou holí a při šanci Schleisse se vyznamenal gólman Motoru, jenž kryl i nájezd Kodýtka.

Domácí sice měli navrch, přesto skončila první třetina nerozhodně. O vyrovnávací gól se postaral povedenou individuální akcí plzeňský odchovanec Filip Přikryl.

Hosté se výrazně zvedli, jenže na začátku druhého dějství podruhé inkasovali. Po rychlé kombinaci pálil z první Rekonen a Hrachovina zasáhnout nemohl. Vyrovnat mohl ještě ve druhé třetině ze sóla Dzierkals a jistý gól pak schoval Hanzlovi v lapačce Svoboda. Motor hrál velice slušně, ale krátce před druhou sirénou inkasoval třetí gól z hole Kodýtka.

Rušná závěrečná třetina přinesla břevno po střele domácího Mertla, na druhé straně nastřelil brankovou konstrukci Pech. V závěru pak upravil v přesilovce na konečných 4:1 Zámorský.

Branky a nahrávky: 8. Bitten (Zámorský), 22. Rekonen (Meyer, Mertl), 39. Kodýtek (Schleiss), 58. Zámorský (Meyer) – 17. F. Přikryl. (Šenkeřík). Vyloučení: 7:8, využití: 2:0. Rozhodčí: Valenta, Jechoutek – J. Frodl, Hnát. Diváci: 700.

Motor: Hrachovina – Percy, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Hovorka, Kachyňa, od 30. navíc L. Doudera – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Valský, M. Hanzl, Vopelka – Zd. Doležal, Drančák, Dzierkals – Kříž, Toman, Tomeček. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.