Ten by ale nakonec přece jen nemusel být úplně definitivní. Dvojnásobný mistr světa je s klubem pořád v kontaktu a objevil se i nastředečnímpaintballu, který byl zpestřením letní přípravy extraligového týmu. „Jenom jsem se byl na kluky podívat,“ uvedl a s úsměvem připustil, že to nebylo poprvé, kdy se v průběhu přípravy za svými bývalými spoluhráči vypravil.

O své konkrétní roli u týmu zrovna moc hovořit nechtěl. „Bydlíme v Praze, a když jedu kolem nebo někam na výlet, tak se v Budějovicích zastavím,“ vysvětluje.

Vykoukalovy návštěvy ale nejsou zase tak úplně náhodné, jak se snažil naznačit. „Spolu s Danielem Landou a Petrem Zelinkou vytvořili tým, který pro naše mužstvo vytvářel středeční kondiční tréninky a následný mentální koučink. Byla to vítaná novinka a spolupráce po této stránce je určitě přínosem,“ pochvaluje si sportovní manažer Mountfieldu Josef Zajíc.

Po skončení uplynulé sezony ohlásil konec své bohaté hokejové kariéry. „Přišlo zase něco nového. Zvykám si na život bez hokeje,“ uvádí a stojí si za svým původním tvrzením z konce sezony, že v září v žádném případě nikde hokej hrát nebude. „V říjnu také ne. V listopadu už je to s otazníkem,“ dává naději, že by konec kariéry ještě nemusel být úplně definitivní.

Vykoukal je skutečně ochoten připustit, že by ještě mohl naskočit na extraligový led. „V hlavě mám, že bych ještě mohl odehrát půlku sezony. Ještě jsem ale neudělal žádné definitivní rozhodnutí,“ nechce být konkrétní.

S kondicí by pro případný návrat neměl být problém. „Třikrát až čtyřikrát v týdnu trénuji, abych se udržel v kondici pro případ, že bych se ještě rozhodl někde hrát. Pak by to bylo samozřejmě jednodušší,“ připustí.

Manažer Zajíc by o služby zkušeného zadáka rozhodně stál. „Jirka je ve výborné kondici a máme spolu tajnou dohodu, že v případě jeho zdraví, zájmu, chuti a naší potřeby bude připraven nám kdykoliv pomoci. Potom by už záleželo jenom na dohodě se Spartou, protože on je stále její hráč,“ vysvětluje Zajíc.

Vykoukal možnou hráčskou spolupráci s Mountfieldem nevylučuje. „Jsem však v kontaktu nejen s Pepou, ale i s dalšími lidmi od hokeje. Oficiálně jsem ještě kariéru neukončil, takže je docela dost zájemců, kteří by na výpomoc na půl sezony slyšeli. Zatím ale sám nevím, jak to bude.“

Vzhledem ke zřejmě jenom dočasnému přerušení kariéry má Vykoukal podstatně více času na rodinu. „Doma jsou zatím rádi. Uvidíme, jak to bude v září, jestli už mě nebudou mít dost, protože vždycky byli zvyklí, že jsem v té době odjel za hokejem,“ usměje se.