Hosté nechali opět jen na střídačce brankářskou jedničku Turka, jehož nahradil Kovář a nevedl si špatně. Podruhé si zahrál extraligu zkušený host z Tábora Štrba.

Pro oba soupeře prakticky existenční duel z pohledu boje o předkolo play off svazoval hokejky všech hráčů nervozitou. Dlouho se tak hrálo prakticky bez šancí. Jedinou výjimkou bylo sólo domácího Balásze, které vychytal výborným zákrokem Kovář.

V závěru první třetiny inkasovali hosté trest za příliš mnoho hráčů na ledě a svou první přesilovku dokázala Energie v 18. min. přetavit ve vedoucí gól. V tlačenici před brankou se dokázal prosadit Skladaný. „Bylo to tak trochu sporné vyloučení, ale musíme si na to dávat pozor. Takové zápasy se rozhodují v přesilovkách,“ uvedl obránce Mountfieldu Petr Gřegořek.

Po změně stran se hosté nadechli k mohutnému náporu a po několika šancích se jim podařilo vyrovnat. V přesilovce pět na tři sice nejdříve Mensator skvělým zákrokem vychytal Pletku, ale poté Ptáčkovu bombu od modré jen vyrazil a znovu Pletka skóroval už do prakticky prázdné branky.

Dlouho se však Jihočeši neradovali. Rovněž v přesilové hře byl ve 33. min. na konci kombinace Skladaný a svým druhým gólem nasměroval Energii opět do vedení.

I do třetice se prosadil domácí tým v přesilové hře. Ve 47. min. obránce Němec nahodil poměrně lehký kotouč na Kováře, který přes stínícího Skuhravého prošel do sítě.

Hosté se však nevzdali a předvedli parádní finiš. Nejprve po Gulašově výborné práci na brankovišti snížil Ptáček a pět minut před koncem bylo vyrovnáno. Hudec obral za brankou Mensatora o puk exjihočecha Hřebejka a po nezištné přihrávce Šimánek nemohl neskórovat.

Prodloužení branku nepřineslo, v samostatných nájezdech byli úspěšní hosté.

Branky a nahrávky: 18. Skladaný (Melenovský, Nosek), 33. Skladaný (Melenovský), 47. Němec (Skuhravý) – 29. Pletka (Ptáček, Gřegořek), 52. Ptáček (Gulaš), 55. Šimánek (M. Hudec), rozh. náj. Veselý. Rozhodčí: Souček, Šindler – Bádal, Kalivoda. Karlovy Vary: Mensator – Němec, Loginov, Nosek, Dobroň, Mucha, Parýzek, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hřebejk, Melenovský, Skladaný – Dej, Balázs, Kuběna – Budínský, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický. České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar – Gulaš, Mikeska, Pletka – Veselý, Vak, Sailer – M. Hudec, Šimánek, Melichárek – Kuchejda, Štrba, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.