První polovinu zakončili českobudějovičtí hokejisté porážkou 1:3 v Liberci. „Zase jsme doplatili na chyby, které soupeř potrestá,“ kroutí hlavou trenér František Výborný. „Nevyhodíme puk, nepokryjeme hráče před brankou. To jsou chyby, na které doplácíme. Bohužel,“ lituje.

Předbrankový prostor. V útočném i obranném pásmu. To je momentálně bolest Jihočechů. „Přitom se tomu na tréninku dost věnujeme,“ pokrčí zkušený kouč rameny. „Postrádáme zkušenost Melichara a Vydareného. Jeden odešel do Švédska, druhý je zraněný. První čtvrtinu jsme hráli na šest beků a tito dva byli jasnými stálicemi. To nemá cenu si nic nalhávat a podobné věci se jim nestávaly,“ nalévá Výborný čistého vína. „Kluci jako Jank, Kotaška nebo Šulc takové zkušenosti nemají. Útočníkům zase chybí větší odvaha jít do mlýnice před brankou,“ dodá.

V Liberci mužstvo doplatilo i na větší počet vyloučení, i když v oslabení neinkasovalo. „Oslabení jsme zvládli, ale pak nám chyběly síly. V dnešní době se každý kontakt může posoudit jako faul. Když máme v každé třetině tři oslabení, tak je to těžké,“ připustí. „Některé naše hlavně útočné fauly jsou ale opravdu zbytečné,“ přikývne.

Třináct bodů ve druhé čtvrtině je málo. To ví i zkušený trenér. „Je třeba dělat kolem dvaceti bodů, aby byla reálná šance na play off,“ připustí.

Do druhé poloviny základní části vstoupí Jihočeši v pátektěžkým duelem na ledě vedoucího celku tabulky Vítkovic. Na sever Moravy mužstvo odcestuje až v pátekráno. „Jedeme až v den zápasu,“ potvrzuje Výborný.

Trenér nechystá ani nějakou speciální přípravu na velké kluziště v ostravské ČEZ Areně. „Na větší druhou plochu trénovat nepůjdeme. Nevěřím, že by to mělo nějaký výrazný efekt,“ míní.

Doma zůstane obránce Vydarený, ale možná již pojede Tůma. „Je to nenápadný defenzivní bek, který ale nedostává góly,“ kvituje jeho návrat.

Zápas na ledě lídra tabulky považuje za velkou výzvu. „Pro kluky by to měla být motivace. Měli jsme s nimi stejně bodů, ale zatímco oni si výkonnost udrželi, my jsme padli dolů,“ posteskne si.