Současná omezení hromadných akcí se dotýkají pochopitelně i domácích zápasů českobudějovických hokejistů. „Vzhledem k počtu permanentkářů, kteří logicky budou mít přednost při návštěvě zápasů omezených na tisíc lidí, byly vytvořeny tři skupiny, které se budou na jednotlivá utkání střídat. Umožnil to fakt, že vydané permanentky pro mládež, trenéry, veterány, rodinné příslušníky členů týmu a další podobné nebudou mít možnost v této době extraligové duely navštěvovat. Tím byl počet omezen tak, že nejméně každé třetí utkání platící permanentkáři uvidí,“ informuje marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera.

Výjimečné postavení mají organizovaní fandové, kteří vytvářejí atmosféru v hledišti. Ti budou moci chodit na všechny zápasy. „Apelujeme na fanoušky, kteří na na daný zápas budou mít přístup, ale nebudou moci přijít, aby svá místa v aplikaci přeposlali nebo uvolnili jiným,“ vzkazuje Kučera.

Obránce Motoru Jan Piskáček (vlevo) v souboji s Alešem Jerglem. V Hradci Jihočeši prohráli 2:3 v prodloužení, v pátek se představí v Třinci (17).
Vyrovnaný duel, zasloužená dělba bodů, znělo po utkání Motoru v Hradci

Nejspravedlivější možností, jak fandy rozdělit do skupin, bylo rovnoměrné rozdělení sektorů podle počtu permanentkářů v nich. Byly tak vytvořeny tři početně prakticky stejné skupiny, kterým byly nalosovány následující zápasy:

V neděli s Kladnem mohou přijít permanentkáři ze sektorů A2, A3, A4, D3, D4 a D5. Ve čtvrtek 23. prosince s Olomoucí mohou přijít majitelé permanentek ze sektorů A5, A6, B1, B2, B3, B4, B5, C1, C2, C3, D1, D3 a D4. V případě, že budou stejná omezení platit i pro duel 28. prosince s Plzní, mohou přijít permanentkáři ze sektorů C4, C5, C6, C7, D2, D3 a D4.

Pro zápasy s omezenou kapacitou nebude otevřena celá hala, ale pouze tribuny C a D a jim příslušné vchody. Diváci, kteří v těchto sektorech nemají své permanentní místo, si tak musí najít jiné volné místo na zmíněných tribunách.