Splnila letní příprava vaše očekávání? Naplnili jste bezezbytku naplánovaný tréninkový plán?

Především je třeba říct, že jsme tradiční letní přípravu nabourali novými prvky. Zavedli jsme nový tréninkový program TRX, což jsou moderní metody kompletního cvičení celého těla s vlastní váhou. Začínala s nimi americká pěchota. Chodili jsme cvičit do IGY, součástí přípravy byly i čtvrteční fotbalové zápasy. Se svolením trenéra Výborného jsme zavedli nové kondiční tréninky vedené specialisty.

Po fyzické stránce jsou hráči podle vás dobře připraveni?

Všemi novými prvky se nám povedlo rozbourat takový ten strašný letní stereotyp. Nebyl to jenom ten monotónní dril. Příprava přitom byla hodně kvalitní, ale také nesmírně těžká. Hráči ale odvedli dobrou práci a po kondiční stránce, což je základ, jsou dobře připraveni.

Novinkou přípravy byly také mentální tréninky pod vedením zpěváka Daniela Landy. Osvědčily se?

Dan Landa vytvořil tým s Jirkou Vykoukalem, který u nás v minulé sezoně hrál, a Petrem Zelinkou. Vedli středeční tréninky, které byly spojené s kondicí. Poté následovala posezení, která byla pro hráče mentálním koučinkem.

Jak k němu hráči přistupovali?

Samozřejmě je těžké nutit do toho někoho, kdo nevěří na mentální přípravu. Obával jsem se, že to všichni hráči nevezmou. Byl jsem ale mile překvapen, že mentální tréninky podstoupili komplet všichni. Pro kluky by to měla být v každém případě velice prospěšná záležitost a s celým trenérským týmem jsme domluveni na celoroční spolupráci.

V rámci přípravy si hráči vyzkoušeli třeba i paintball. To bylo také v rámci zařazování nových prvků?

Součástí letní přípravy bylo také posilování týmového myšlení a soudržnosti. Proto jsme vyzkoušeli několik akcí, které by právě týmovému duchu měly přispět. Absolvovali jsme ježdění na motokárách, potápění a na závěr jsme si zkusili i paintball.

Kondiční příprava se jen málokdy obejde bez nějakých zdravotních komplikací. Měli jste také nějaké problémy?

Letní období slouží také k tomu, aby byly odoperovány různé bolístky, které hráči překonávají v sezoně. Michal Mikeska byl na operaci ramenních vazů a menisku. Jirka Ferebauer a Kuba Marek mají natržené vazy v kotníku. Tihle kluci nebudou mít po dobu dovolené volno a budou dohánět manko v kondici, které vinou zdravotních potíží nabrali. Tři týdny budou muset poctivě makat, aby se dostali fyzicky zase zpátky.

Nejmenoval jste Tomáše Mertla. Jak to vypadá s jeho bolavými zády?

Má naprasklou ploténku a šest týdnů si to musí hlídat. Jinak bych řekl, že léto proběhlo bez větších ztrát.

Pětadvacátého července by tedy měl jít na led kompletní kádr?

Věřím, že ano. Myslím, že půjde i Tomáš Mertl. Je ve čtvrtém týdnu léčby a poctivě cvičí. Uvidíme, co záda udělají na ledě. Bolesti zad jsou vždycky hodně subjektivní a záležet bude na jeho pocitech. Na ledě by se měli objevit všichni hráči našeho současného kádru.

Vyhlížíte ještě nějaké posily?

Budeme reagovat na aktuální stav. Vzhledem ke složité ekonomické situaci se na trhu objevuje více hráčů, ale také my se musíme hlavně ohlížet na naše finanční možnosti. V útočných řadách máme celkem dost velký přetlak. Momentálně můžeme využít šest formací. Chtěli bychom zapracovat mladé hráče, kteří na tréninku pracují opravdu dobře. Marek, i když se zranil, Seidl, Semrád i brankář Kantor. Ti všichni pracovali suprově a trenér Výborný si je chválil. Uvidíme, kolik prostoru se nám podaří jim dát.

Mladý útočník Sedlák byl draftován Columbusem. Počítáte s ním do týmu, nebo odejde do zámoří?

Sedlák byl draftován a v těchto případech jsou ve hře většinou dvě varianty. Buď zůstane tady, jako se rozhodl třeba Jaškin, který ví, že ve Slavii bude hrát extraligu a v týmu si vybojoval silnou pozici. Druhou možností je odchod do zámoří, kde hrají juniorskou soutěž. Sedlák pojede na nováčkovský kemp a potom se uvidí. Musíme počkat, až se vrátí jeho agent Volek a probereme si celou situaci. Předpokládáme ale, že Sedlák odejde do Ameriky.

Existuje varianta, že by se do kádru vrátil také zkušený obránce Jiří Vykoukal, jenž po sezoně tak trochu neoficiálně ukončil kariéru?

Jirka pracuje pro náš tým s Danem Landou, ale jinak se také sám pilně připravuje. Máme spolu takovou tajnou dohodu, že v případě zdraví, zájmu, chuti a naší potřeby bude připraven nám kdykoliv pomoci. Pak by záleželo na jednání se Spartou, protože je stále její hráč. V této chvíli je ale Jirka pořád součástí našeho týmu a jsme rádi, že ho tady máme.

Objeví se na srazu na ledě také avizovaný kanadský obránce Wood?

U Kanaďanů je to vždycky trochu specifické. Sice máme podepsaný jeho try – out, ale Kanaďané jsou schopni ozvat se den předtím, že nepřijedou. Oni jsou taková povaha a nemůžeme si u nich být stoprocentně jisti. Předpokládáme ale, že přijede. Navíc máme v hledáčku ještě jednoho velice zajímavého obránce. Jeho jméno ještě ale prozrazovat nemohu. Předpokládáme, že tým by měl mít šest zkušených obránců a ti další mladí beci by se měli rvát o své místo v sestavě.