Marek Langhamer (Ilves Tampere/Fin.) hned na prvním tréninku prožil zajímavou situaci. Chtěl puk vyrazit, trefit ho rukavicí, možná hokejou, ale jeho brankářská široká hůl letěla možná metr, možná dva metry nad led.

Spoluhráči se pobavili, ale jen chvilku. Prakticky okamžitě se hokejisté ČR vrátili do koncentrace a trénink pod vedením Jalonena pokračoval dál. Na jedné straně mezi novináři odpovídal zkušený Roman Červenka: "Je tu hodně mladých, ale málo času. Když budou chtít pomoct, pomůžu jim, ale oni mají svoji roli ve svém týmu. Je to tady pro ně veliká zkušenost."

Trénink futsalistů Absolutu Černý Dub
To musíte vidět! Chrudim už se třese, Absolut dává jeden gól za druhým

Pozorný pohled na led jasně napověděl, kdo s kým bude v Karjala Cupu hrát.

V bílém Červenka - Holík - Horký.

Nováček Vitouch zase kombinoval se Zacharem a Zdráhalem. "Jsem se Zachym a Zdráhošem," přikyvoval. "Vzadu Něéma s Ďžendysem," připojil informaci o becích Němečkovi s Jandusem.

Mimochodem, víte, kdy se poprvé hrál v Českých Budějovicích zápas reprezentačně? "V roce 1949 hráli Čechoslováci s Rakušáky. Sejmuli je 17:2," vypálil od boku vždy skvěle informovaný historik a PR manažer českobudějovického extraligového klubu Tomáš Kučera.