Asistent trenéra Tlačila Milan Kupka tentokrát svůj tým moc chválit nemohl. „Plzeň dobře bruslila a byla lepší v osobních soubojích. Dovolili jsme si luxus pustit soupeře do tříbrankového vedení, což se proti takovému týmu jen těžko dotahuje,“ jen smutně pokrčí rameny.

Přestože se zdálo, že bojovnosti a touhy poprat se o výsledek mohlo být ze strany domácích hráčů podstatně více, nedostatek snahy Kupka svým hráčům nevyčítá. „Hráči se snažili s výsledkem něco udělat,“ ujistí. „Soupeř ale dobře bránil a kontroloval hru. Hosté se s tím ve svém obranném pásmu nijak nemazlili a vyhazovali nám puky. Naše hráče dobře pokrývali. Snaha tam rozhodně byla, ale nedokázali jsme se prosadit,“ připustí.

Na mimořádně nebezpečnou Strakovu řadu nasazovali domácí trenéři Mertlovu formaci s velmi dobře bránícími křídly Veselým a Kotrlou. Tento záměr českobudějovickému celku vyšel, protože první plzeňský útok skórovat nedokázal. „Chtěli jsme tímto tahem opravdu lajnu Martina Straky eliminovat. To se podařilo,“ našel Kupka jeden z kladů na výkonu Mountfieldu.

Do branky Jihočechů se tentokrát místo Romana Turka postavil Jakub Kovář a odchytal velmi dobré utkání. I on však uznal, že výhra soupeře byla zasloužená. „Plzeň měla hodně šancí, zatímco z naší strany to byly spíše jen takové pološance,“ připouští.

Domácí sice dali svůj jediný gól v přesilovce, ale jinak nebyla hra v početní výhodě jejich velkou předností. „V minulých zápasech nám šly přesilovky lépe. To se ostatně odrazilo i na konečném výsledku,“ konstatuje gólman.

Z posledních sedmi zápasů Mountfield šest prohrál a tabulkou se propadá stále níž. Z psychického hlediska to není pro mužstvo nic jednoduchého. „Je možné, že už na nás trochu padá psychická deka. Jakmile začneme prohrávat, tak se z toho těžko dostáváme,“ všiml si brankář.

Sám Kovář i za nepříznivého stavu věřil, že se dá se zápasem něco udělat. „Doma jsme otočili zápas s Vítkovicemi a pořád jsme věřili, že bychom to mohli zopakovat. Bohužel nám tam kontaktní gól nespadl,“ lituje.

Plzeňský lodivod s jihočeskými kořeny Marian Jelínek byl spokojen se třemi body, ale výkon svého týmu v žádném případě nepřeceňoval. „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, protože z Budějovic si letos tři body ještě nikdo neodvezl. Toho si velice cením,“ ujistil.

Předvedená hra ho už zdaleka tolik netěšila. „Neviděli jsme žádný super hokej a diváků mi bylo chvílemi líto. Z tohoto pohledu spokojen být nemohu. Ve třetí třetině jsme nehráli dobře přesilovky,“ všiml. „Jediné, čeho si cením z taktického hlediska, že jsme soupeře nepustili do jeho tlaku a až do konce zápasu jsme měli hru pod kontrolou.

Spokojeně se po utkání tvářil mladý plzeňský útočník Jan Kovář. „Soupeře jsme vůbec nepustili do hry. Strašně si ceníme toho, že jsme letos jako první uhráli v Budějovicích tři body,“ tvrdí.