Jste spokojeni s umístěním, bodovým ziskem i předváděnými výkony vašeho týmu?
S umístěním jsme spokojeni. Jsme na takové příčce, na kterou patříme. Bodový zisk také bereme. Dvacet devět bodů je nejvíce za jednu čtvrtinu, co jsme zatím v historii klubu dosáhli. Výkony týmu byly dobré zejména na začátku a na konci první čtvrtiny. V jejím průběhu byla utkání, ve kterých bych si uměl představit, že tým odvede lepší výkon. Zejména to byl zápas v Přerově. Obecně ale panuje s první čtvrtinou spokojenost.

Je vůbec něco, co by se mohlo zlepšit?
Zdravotní stav našich hráčů. Zase bojujeme s tím, že máme dost zraněných obránců. Na delší dobu je mimo hru také útočník Mikyska. Pokud by se zlepšil zdravotní stav a měli bychom méně hráčů na marodce, to by mě potěšilo. Jinak bych si přál, abychom v těchto výsledkových kolejích prošli celou soutěží. A hlavně si přejeme, aby ta nejlepší výkonnost týmu přišla na konci sezony, kdy to budeme potřebovat nejvíce.

Do kádru jste před sezonou přivedli šest nových hráčů. Jak zapadli? Mohl byste ke každému říct stručné hodnocení?
Josef Mikyska začal velmi dobře, v přípravě byl výborný. Šikovný hráč na puku. Přinesl to, co jsme od něj čekali. Bohužel se po šesti utkáních zranil a je teď mimo. Každopádně je příslibem. Víceméně dal dohromady jednu kvalitní pětku.

Další útočník Lukáš Žálčík také plní vaše očekávání?
Vynikající bruslař, výborný střelec. Povedla se mu přípravná utkání, ale na začátku sezony to nebylo úplně ono. Hledal se k němu vhodný spoluhráč a posledních několik kol to vypadá, že se našel a začalo to fungovat.

Zkušenému Vladimíru Škodovi naopak vstup do sezony příliš nevyšel. Souhlasíte?
Dá se říct, že se zatím hledá. Nabyl jsem dojmu, že sem Vláďa přišel s jiným vlastním očekáváním svých výkonů, než jsme od něj očekávali my jako vedení klubu. V posledním utkání s Havířovem dal gól a odehrál slušný zápas. Věřím, že ho tento výkon nastartuje, na soutěž se adaptuje a bude přínosem. Nečekáme od něj dvacet branek za sezonu. Očekáváme od něj hlavně tvrdou práci a že dodá jistotu mladším hráčům, se kterými bude na ledě. Branky však nejsou to, co bychom od něj primárně očekávali. I když na druhou stranu, každý útočník nějaké góly dát musí.

Obránce Petr Kolmann toho zatím moc neodehrál. Co říct k němu?
Utkání, ve kterých hrál, ale bylo jich vinou zranění bohužel hrozně málo, potvrdil to, co jsme od něj očekávali. Zařadil se mezi naše nejplatnější obránce.

Nemáte u něj trochu obavu, že se naplňují prognózy, že je to velice často zraněný hráč?
Je u nás zatím na ročním hostování. Tím se vysvětluje vše. Teď ale hraje a hraje velmi dobře.

Zkušený Lukáš Zíb se naopak dostává do tempa pomaleji.
Je to starší hráč, náš nejzkušenější obránce, který toho má hodně za sebou. Stejně jako Vláďa Škoda se zatím tak trochu hledá. Jeho výkony zatím nejsou úplně takové, jaké bychom si představovali. I on od sebe určitě očekává trochu více. Zatím se nepodařilo ani jemu, ani v rámci systému, který hrajeme, využít jednu z jeho hlavních předností, kterou je střela. K té se zatím příliš nedostává. Ale jedná se o staršího hráče a víme, že u něj adaptace na nové podmínky a novou soutěž mohou trvat déle. Ale věříme, že jeho chvíle přijdou.

Poslední šestou posilou je útočník Jakub Babka. Ten přišel nejdřív ze Slavie na zkoušku, pak jste ho koupili na přestup. Čím si vysloužil takovouto vaši důvěru?
Je to náš budějovický odchovanec a jako o jedné z možných posil jsme o něm uvažovali už v době tvorby kádru na letošní sezonu. Přemýšleli jsme o něm právě proto, že to je budějovický odchovanec. Zapadá nám do koncepce, že chceme tým stavět hodně na jihočeských hráčích. Vzhledem k jeho věku a výkonnosti se jevil jako hráč, kterému bychom u nás v Budějovicích rádi dali šanci. Měl ale platnou smlouvu ve Slavii a nebylo pro nás téma, že by přišel. V průběhu přípravného období ale Slavia přestala mít o jeho služby zájem. Vzali jsme ho do přípravy. Zkouška měla končit před začátkem soutěže, ale domluvili jsme si se Slavií ještě měsíc navíc a hlavně na přání trenérů u nás zůstal. Jednání se Slavií proběhla velmi rychle a korektně. Jsem rád, že je naším hráčem.

V brance se střídají Ondřej Bláha s Davidem Gábou. Plní zatím vaše očekávání?
Naši gólmani neměli úplně ideální přípravné období. Ondra Bláha, jenž se z mého pohledu loni díky svým výkonům postavil do role jedničky, byl v přípravném období dlouho zraněný a naplno začal trénovat až týden před soutěží. Sezonu tak začal Gábič a zvládl to. Odchytal celou řadu dobrých utkání. Blažena se postupně rovněž dostal do formy a také měl výborná utkání. Na druhou stranu oběma některé zápasy ne úplně vyšly. Jsou to ale mladí gólmani a zatím vždycky zafungovalo, že pokud šel druhý gólman do branky, tak druhý zápas odchytal výborně.

Jaká je role třetího brankáře Hynka Kůdely, jenž letos ještě nestál v brance ani v jednom soutěžním duelu?
Otázka Hynka Kůdely je trošku komplikovaná. Je o něj trvalý zájem už několik týdnů z řad některých prvoligových klubů. Jednáme s nimi, ale berou si neustále čas na své rozhodnutí. Proto jsme Hynka zatím ani nepouštěli nikam po kraji do druhé ligy, protože už to vypadá, že odejde někam na dlouhodobější hostování v rámci první ligy. Zatím k tomu však nedošlo. Nominace gólmanů na zápas je plně v kompetenci trenérů. Proč Hynek zatím nedostal příležitost, na to je třeba se zeptat trenérů.

V obranných řadách máte velkou marodku a dva zápasy odehrál Martin Semrád, jenž se vrátil z Tábora. Počítáte v jeho případě s dlouhodobějším využitím?
Přesně pro tuto situaci, kdy máme zraněné některé beky, máme dohodu s Táborem, že si pro Martina můžeme sáhnout. Myslím si ale, že až budou naši obránci zase zdraví, tak půjde znovu zpátky pomáhat do druholigového Tábora.

Co říkáte vývoji na čele soutěže, kde se oddělují největší favorité. Kromě vás také Kladno a Slavia?
Čekal jsem, že Slavia i Kladno budou patřit spolu s námi k těm nejlepším týmům. Myslel jsem si, že o něco více bodů budou mít Jihlava a Třebíč. I když právě oba tyto týmy s námi odehrály výborné zápasy. Proti nám hrály tak, že bych je rovněž očekával v popředí tabulky.

Může být dobře pro vývoj sezony, když se tři celky odtrhnou a tabulka nebude tak vyrovnaná?
Jihlava i Třebíč ještě mohou zvednout hlavu. Tam zase až taková bodová propast v tabulce není. Máme silný tým, který jednoznačně musí hrát o nejvyšší příčku v soutěži. Jestli jsme v tuto chvíli první nebo třetí, to nepovažuji za úplně rozhodující. S ohledem na play off si však chceme v průběhu základní části vybojovat co nejlepší umístění. A tím je první místo. Spíše však naše úvahy musí jít od zápasu k zápasu. Připravit se na každé nejbližší utkání a všechno směřovat k tomu, že vrchol sezony není v prosinci, ale až v březnu a dubnu.

Hovoříte o silném kádru. Plánujete ale v dlouhodobějším horizontu ještě nějaké posílení hráčem, který by soupeře doslova zastrašil? Neuvažujete případně o odchovancích v zahraničí Václavu Nedorostovi, Filipu Novákovi, Zdeňku Kutlákovi nebo třeba Jiřím Novotným?
Se všemi těmito hráči jsme v kontaktu. Ale zatím rozhodně nemohu říct, že by se někdo z nich v horizontu měsíců objevil v naší kabině.

Máte v rozpočtu finanční rezervu na případný příchod nějaké velké posily?
Sledujeme hráčský trh a pokud by se objevila nějaká možnost kádr posílit směrem k play off nebo případně baráži, tak to není vyloučené. Žádný konkrétní hráč ani post, který bychom chtěli posílit, v současné chvíli není.

Zmínil jste baráž. Je to ještě hrozně brzy, ale pošilháváte po spodku extraligy, kdo by třeba do baráže mohlo zamířit?
Jasně, že to sledujeme.

A máte vybrané dva kluby, které byste případně chtěli za soupeře?
To zase ještě ne. Do baráže může spadnout někdo, koho by tam třeba nikdo nečekal. Uvidíme. Je to ještě skutečně hodně daleko.

Podpora ze strany fanoušků je letos ještě výraznější než byla v minulém roce. Vnímáte to podobně?
Diváci, to je fantazie. Průměr na domácích zápasech máme přes pět tisíc. Z toho, jak fanoušci chodí a podporují nás, mám velikánskou radost. Jezdím po všech prvoligových stadionech a u nás je mnohonásobně nesrovnatelná a neopakovatelná atmosféra, kterou dokáží naši diváci hráčům vytvořit. Chtěl bych být hráčem a být na ledě. Na druhou stranu také musím říct, že až na výjimky jsme domácí zápasy odehráli tak, že to diváky muselo bavit. Byla to pěkná utkání.

Na pátého prosince chystáte už tradiční retro zápas, tentokrát se Slavií Praha. Mohl byste přidat nějaké podrobnosti?
Přesně před sedmdesáti lety jsme my i Slavia poprvé postoupili do nejvyšší domácí soutěže. Retro zápasy už se staly tradicí. Bude se hrát v historických dresech. Bude to replika sedmdesát let starých dresů. My nastoupíme v modro – červených dresech tehdejšího AC Stadion s červeným S na prsou. Slavia bude mít červenobílé s hvězdičkou. Stejné výročí tedy slavíme my i Slavia, takže retro utkání odehrajeme pátého prosince doma se Slavií a potom také dvacátého třetího ledna na Slavii. Naši nejvěrnější příznivci, kteří s námi jezdí i ven, nás tak v těchto dresech uvidí dvakrát. Doma i potom na Slavii.

Je v plánu televizní přenos z domácího zápasu?
Pracujeme na tom. Zatím není potvrzený.