Hokejisté David servisu uprostřed týdne prodloužili vítěznou šňůru, když si doma poradili s Humpolcem (4:1), ale od čtvrtka už myslí jen na souboj s tradičním rivalem: V sobotu přivítají Český Krumlov (18, Pouzar centrum).

Humpolec byl v minulosti zvyklý odjíždět z Pouzarovy haly s debaklem, ale tentokrát nebyl odevzdaným soupeřem. David servis položil základ vítězství v první třetině, kdy si vybudoval dvoubrankové vedení. „Bohužel jsme nedali víc gólů," lituje kouč David servisu Rudolf Suchánek st. a za výkon v úvodní části mužstvo chválí: „Hráli jsme výborně."

Po zbytek zápasu už domácí převaha nebyla tak patrná. „O Humpolci jsme měli informace, ničím nás nepřekvapil. Hrál jednoduše, dobře bruslil a výborně mu zachytal gólman," vysvětluje Rudolf Suchánek pro hosty přijatelný výsledek. „Od druhé třetiny jsme se přizpůsobili hře Humpolce a otočilo se to. Náš výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali," netají se šéf střídačky.

Navíc budějovický tým oslabil vyšší trest pro útočníka Daniela Mikeše, jenž byl vyloučen do konce utkání. Zápas nedokončil ani gólman Jágr: Ve 36. min. pro zranění přenechal místo Tomáši Vojtovi.

Ani přes tyto komplikace David servis nepřipustil překvapení. „Kluky chválím, že dovedli zápas do vítězného konce. Ověřili jsme si zase nějaké věci, vyzkoušeli si dlouhou hru ve čtyřech," hledá Rudolf Suchánek další pozitiva vedle zisku tří bodů.

Sobotní souboj s Krumlovem bere prý trenér David servisu jako malé derby. Jeho tým krajskou ligu vede, soupeř ze třetího místa ztrácí jen bod. „Dobře se na Krumlov připravíme a uvidíme, jak nám to bude fungovat. Myslím, že by to mohl být dobrý hokej, když budeme hrát jako v první třetině a nebudeme vylučováni," přemítá nahlas kouč Rudolf Suchánek, jenž sílu soupeřů respektuje, a tak rozhodně ani Krumlov nehodlá podcenit: „Půjdeme do utkání s pokorou," ujistil trenér.

(Více čtěte v sobotním ČB deníku.)