Zdeněk Blažek i nadále zůstává také předsedou představenstva HC Mountfield a.s., zásadně však odmítá, že by se jednalo propojení obou subjektů. „To v žádném případě,“ ujišťuje.

Na valné hromadě občanského sdružení, která proběhla 24. května, byla zvolena nová správní rada. Kdo jsou kromě vás jejími dalšími členy?
Petr Smejkal, Roman Turek, René Piegl a Petr Havlátko.

Na prvním zasedání správní rady jste byl zvolen prezidentem?
Ano. Viceprezidentem je Roman Turek.

K zásadní změně došlo na postu manažera mládeže, kde Radka Ťoupala střídá Ladislav Kolda. Co bylo důvodem této výměny?
Radek Ťoupal je nesporně na jihu Čech velkou hokejovou osobností, ale tou je Ladislav Kolda také. Vyměnili jsme kvalitu za kvalitu. Kolda má navíc oproti Ťoupalovi bonus v podobě své dlouholeté práce u velkého i mládežnického hokeje. V žádném případě se nejedná o nic osobního vůči Radku Ťoupalovi.

Proč tedy nakonec dostal Kolda přednost?
Když jsme ale řešili další koncepci řízení mládežnického hokeje, tak nám do ní Ladislav Kolda lépe zapadal. Jeden z hlavních důvodů byl, že on se této práci může věnovat opravdu profesionálně a na plný úvazek. To Radek Ťoupal vzhledem ke svým aktivitám úplně nemohl, čímž rozhodně nechci říct, že svou práci dělal špatně. Kolda je ale profesionální zaměstnanec občanského sdružení.

Počítáte s Radkem Ťoupalem do některé z trenérských funkcí?
V současném trenérském kádru u mládeže nepočítáme s přílišnými změnami. V návrhu do trenérských funkcí ale Radek Ťoupal nefiguruje, stejně jako Jaroslav Liška a Pavel Pýcha. To jsou tři jména, se kterými se dál nepočítá. Ostatní trenéři, pokud s námi podepíší nové smlouvy, tak zůstávají. Kontrakty jim končí k třicátému červnu.

Kolda vedle manažerské práce zůstane i nadále hlavním trenérem juniorky?
Ano. Bude působit v této dvojroli.

Můžete prozradit trenérské obsazení i u dalších mládežnických týmů?
Do toho bych se zatím nerad pouštěl. Trenérský kádr je daný, ale teď se teprve rozdělí jednotlivé kompetence trenérů podle kategorií. To je práce a odpovědnost Ladislava Koldy. Do konce června by mělo být jasno.

Do klubu se po dlouhých letech vrací Petr Míšek. Co bude náplní jeho činnosti?
Nastoupil jako obchodní manažer v HC Mountfield a částečně by se měl věnovat i mládeži. Právě mládežnickému hokeji zasvětil prakticky celý svůj život a především po stránce organizační si od jeho pomoci hodně slibujeme.

Stále ještě aktivní gólman HC Mountfield Roman Turek se poprvé objevuje v roli funkcionáře. Jak se vám ho podařilo k této úloze přesvědčit?
Velice pozitivní signál je, že s mládeží chtějí pracovat i naše velké hokejové osobnosti. Ladislav Kolda a Petr Míšek jsou u nás dostatečně známá jména a jsme strašně moc rádi, že také Roman Turek na tuto naši nabídku kývl.

Vy osobně i nadále zůstáváte také předsedou představenstva HC Mountfield a.s. Nedojde teď k užší spolupráci mezi oběma subjekty?
Především bych chtěl zdůraznit, že se nadále jedná o dvě zcela samostatné organizace. HC Mountfield je akciová společnost podle všech pravidel, jak má fungovat. HC České Budějovice zase funguje podle pravidel občanského sdružení. V žádném případě nedošlo k propojení obou společností. Samozřejmě ale existuje smlouva, na které ještě budeme pracovat, aby byla daná jasná pravidla mezi mládežnickým a extraligovým hokejem. Skutečně se však nejednalo o snahu o propojení obou subjektů. Zůstávají to dvě naprosto samostatné společnosti.

V praxi to ale znamená, že pokud bude v juniorce šikovný hokejista, může se bez problémů přesunout do extraligového mužstva?
Ano. V tom není žádný problém a žádný problém v tom nebyl ani v minulosti. Chceme ale jasně specifikovat, jaké budou v takovém případě náklady a kdo je ponese. Chtěli bychom tuto spolupráci ještě zkvalitnit a více otevřít dvířka z mládežnického do velkého hokeje.

Chystáte změny ve smlouvách pro hráče v juniorském a dorosteneckém věku?
Jsou tam určité legislativní problémy, protože za hráče do osmnácti let musí smlouvy podepisovat rodiče. Tomu se také chceme věnovat, aby se co nejlépe zúročily prostředky, které jsou do mladých hráčů vkládány. Tyto možnosti jsou ale hodně legislativně omezeny právě faktem, že až do dovršení plnoletosti podepisují za hráče smlouvy rodiče.

Funkci skauta HC Mountfield bude od nové sezony vykonávat Jaroslav Jágr. Budete úzce spolupracovat také s ním?
Určitě. Jeho úloha s velké míry bude spočívat v zaměření na mládežnický hokej. Chceme spolupracovat na poli vyhledávání talentů s Táborem, Pískem a dalšími jihočeskými kluby.