Jak se to seběhlo, že jste se vrátil do Českých Budějovic?
Již dříve mě kontaktovalo skupina bývalých hráčů, kteří se v Budějovicích snaží o záchranu hokeje. Neváhal jsem a nabídku přijal. Doufám, že se všechno podaří dotáhnout do zdárného konce a budějovický hokej se vrátí tam, kde ho všichni chtějí mít.

Podepisoval jste v nově vznikajícím klubu smlouvu?
To všechno zatím řeší vedení klubu. My trénujeme, abychom byli na sezonu dobře připraveni. Až se dotáhnou administrativní kroky, tak pak uděláme další věci. Teď to ale jde mimo nás.

Jde to mimo vás, ale asi věříte, že to dobře dopadne. Je to tak?
Kdybychom tomu nevěřili, tak tady nebudeme.

Minulou sezonu jste dohrával v Mladé Boleslavi.
Hrál jsem s Boleslaví baráž o extraligu. Byl to trochu paradox, protože rok předtím jsem je s Chomutovem poslal z extraligy dolů. Díky výluce v NHL byla minulá sezoně hodně specifická a malinko mě to dostalo do problémů. Sezonu jsem začal v Chomutově a začátkem ledna jsem odcházel do Boleslavi.

V Boleslavi neměli zájem, abyste tam pokračoval?
Měl jsem tam ještě na dva roky opci, ale když jsme nepostoupili, tak jsme spolupráci ukončili.

Panovalo v Mladé Boleslavi velké zklamání z toho, že se nepodařil návrat do extraligy?
O všem rozhodoval poslední zápas v Liberci, který byl dlouho vyrovnaný a rozhodovala až přesilovka soupeře pět na tři, která nám zlomila vaz. Pocity z toho nebyly nejlepší, ale už je to minulost a je třeba se dívat zase dopředu.

Nabídky z extraligy nebo třeba ze zahraničí jste neměl?
Něco jsem řešil, ale když se objevila možnost jít hrát do Budějovic, tak jsem je pustil z hlavy.

V Budějovicích jste naposledy působil před devíti lety. Změnilo se hodně, když jste teď přišel poprvé na stadion a zamířil paradoxně do kabiny pro hosty?
Už je to nějaký čas, ale prostředí tady samozřejmě znám a je mi blízké.  Jsem rád, že zase potkávám kluky, se kterými jsem hrával. Jsem Jihočech, jsem tady doma beru jako čest, že tady zase mohu působit.

Za devět let jste vystřídal šest klubů. Byla v tomto období také reálná varianta, že byste se vrátil do Budějovic už dříve?
O to se staral můj agent, ale během té doby nějaký intenzivnější zájem z Budějovic nebyl. Jinak bych to určitě bral. Prošel jsem zase jinými kluby. To je však všechno minulost, teď se soustředím jenom na Budějovice.

Ve většině klubů jste nevydržel déle než dvě sezony. Je to shoda okolností, nebo vám vyhovuje často měnit dres?
Když jsem byl ve Znojmě, tak jsem dostal nabídku z Pardubic, což byl v té době velkoklub. Taková nabídka se neodmítá. Zahrál jsem si tam finále extraligy a strávil jsem tam necelé tři sezony. Odtud jsem odešel na dva roky do Liberce, kde to bylo také bezvadné, a potom na dva roky do Chomutova. Tak to v hokejovém životě chodí. Přesuny k němu patří. Je obdivuhodné, když někteří hráči vydrží v jednom klubu celou kariéru. Na druhou stranu je každý nový klub také zase novou zkušeností.

Co očekáváte od sezony v první lize v Budějovicích?
O tom je ještě předčasné hovořit. Jsou tady kvalitní hráči, kteří už mají hodně za sebou. Rozhodně nebudeme chtít nějak paběrkovat. V hlavě všichni máme, že chceme budějovický hokej vrátit tam, kam patří.