Hokejisté Hluboké nad Vltavou se v krajské lize trápí. Naposledy s Táborem už Hlubočtí minimálně po bodu sahali, ale poslední krok neudělali, třetí třetina jim nevyšla… „Vždy se něco pokazí," říká obránce a veterán týmu Petr Bělohlav. Čím to je, neví. „Kdybych to věděl, tak to řeknu. Ale nemám ponětí, co se mohlo stát," kroutí hlavou.

Loni si tým postup do play off prohrál na domácím ledě ve druhé polovině základní části. Letos je pro něj aréna zakletá úplně. Petr Bělohlav marně pátrá v paměti po tak neúspěšné sérii. „Jestli jsem ji zažil, tak někdy dávno, možná na vojně," spíše hádá.

Dlouho platilo, že se Hluboké vyhýbala zranění. Už to nějaký čas není pravda. „Naopak teď máme řadu zraněných. Jsou polámané ruce, nohy, koleno po operaci… Není moc, z čeho vařit. Jsme rádi, když na zápas dáme manšaft nějak dohromady," přiznává hlubocký bek a funkcionář.

V pátek Rytíři přivítají od 19 hodin Soběslav a v neděli Žirovnici v čele s exligovými Petrem Šachlem a Zdeňkem Ondřejem (17).

Do každého duelu jde Hluboká s tím, že nezdar prolomí. „Může se stát, že teď už ty tři body uděláme, abychom si doma alespoň nějakou radost taky užili! Těch zkažených zápasů bylo už dost," přeje si Bělohlav, podle něhož o obvyklém opatření, změně trenéra, na Hluboké neuvažovali. „Nemyslíme si, že je to vina trenéra. Musíme soutěž důstojně dohrát, snažit se nějaký bod získat," uzavírá nejzkušenější člen Nedomovy družiny.