Několik sezon strávil v Rakousku a po návratu si vzal oddychový čas. Trval dva roky. Až v této sezoně známé hokejové jméno znovu ožilo, objevilo se na soupisce David servisu České Budějovice.

Jaroslav Korbela mladší nastupuje se svou oblíbenou desítkou na dresu. Jako kdysi.  „Když se před pár lety mluvilo o krajském přeboru, moc chvály jsem neslyšel, ale teď jsem překvapen, že se tu objevuje spousta hráčů ze druhé ligy. A nejen z ní, i z extraligy! Tempo mě překvapilo a musím říct, že soutěž nemá vůbec špatnou úroveň," dělí se Jaroslav Korbela o své dojmy.

I týmy ze spodku tabulky se podle něj vyznačují bojovností, nedají favoritům nic zadarmo.

Začátek sezony měl Korbela famózní, v domácí premiéře proti Veselí si připsal hattrick a gólovou přihrávku navrch. Jako by chtěl vzkázat: Krajská ligo, jsem tady!

Několik sezon se Korbela  živil hokejem u sousedů v Rakousku. „Poslední nabídka byla z Kitzbühlu. Ale jelikož manželka čekala dítě, dostala přednost rodina, jak to v životě bývá. Žena byla ve čtvrtém měsíci, chtěla domů, takže jsme to zabalili a vrátili se zpátky," vzpomíná.

Dnes už se Jaroslav Korbela III. chodí (vlastně spíše jezdí) dívat s maminkou na stadion, jak táta hraje. Když ho během přestávky povozí po ledě Pouzar arény, vypadá náramně spokojeně. „Jsem zvědav, jestli k tomu malý bude! Povahou, zdá se, bude spíš po mém tátovi," odhaduje s úsměvem Korbela, jehož otec, bývalý útočník Motoru, si v 80. letech za československou reprezentaci dvakrát zahrál i na Kanadském poháru, doma má dvě medaile z mistrovství světa a stříbro z olympiády v Sarajevu.

(Celý článek o Jaroslavu Korbelovi najdete v sobotním vydání ČB deníku.)